Wernisaż wystawy: Z biegiem rzeki – Dzieje Żydów nad Odrą
W dniu wernisażu, punktualnie o godzinie dwudziestej w przestrzeni Synagogi rozpocznie się spektakl autorski Bente Kahan zatytułowany „Wallstrasse 13”.
Gdzie?
Fundacja Bente Kahan - Synagoga pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue
Pawła Włodkowica 7, 50-042 Wrocław
Kiedy?
14 czerwca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Bente Kahan

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Centrum Edukacji i Kultury Żydowskiej, które mieści się w Synagodze noszącej nazwę "Pod Białym Bocianem", we Wrocławiu przy ulicy Pawła Włodkowica 7. 14 czerwca, o godzinie 18:00 zaplanowano tu wernisaż wystawy. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bente Kahan. Po wernisażu, 15 czerwca,wystawa zostanie udostępniona publiczności i potrwa do 30 sierpnia 2018 roku.

"Z biegiem rzeki – Dzieje Żydów nad Odrą" oscyluje wokół tematów związanych z historią i kulturą miejsca, gdzie spotkała się historia niemieckich i polskich Żydów, czyli w sercu terenów nadodrzańskich. Po części oficjalnej odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie, na które serdecznie Państwa zapraszamy. Wstęp na imprezę nie jest biletowany.

W dniu wernisażu, punktualnie o godzinie dwudziestej w przestrzeni Synagogi rozpocznie się spektakl autorski Bente Kahan zatytułowany „Wallstrasse 13”. Tematem spektaklu są losy lokalnej, wrocławskiej społeczności, na które spojrzeć będzie można przez historyczny pryzmat. „Wallstrasse 13” to opowieść o lokalnej, żydowskiej historii, czyli wspomnienie losów mieszkańców domu przy ulicy Włodkowica 13 we Wrocławiu (przed wojną ulica nosiła nazwę: Wallstrasse). To przedstawienie prezentuje żywą historię Wrocławia w kontekście zamieszkujących go społeczności. Fabuła spektaklu oparta została na bogatym materiale archiwalnym, który pozwolił wzbogacić fabułę oraz stał się zalążkiem interesującej scenografii multimedialnej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Bente Kahan. Za multimedia odpowiedzialny został Mirosław Koch. Na scenie ujrzymy: Annę Błaut, Marzenę Oberkorn, Piotra Łukaszczyka, Tomasza Kaczmarka, Mateusza Rybickiego.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Ekspozycja wystawy "Dzieje Żydów nad Odrą - Z biegiem rzeki" poświęcona została wybranym aspektom z historii Żydów mieszkających po dwóch stronach Odry. To zaproszenie do wspólnego snucia refleksji oraz zachęta do przeprowadzenia dialogu między obecnymi i dawnymi mieszkańcami regionu. To okazja do odkrywania dziedzictwa stworzonego przez polsko-niemiecko-żydowską społeczność.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl