Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Wojciech Dopierała "Malarstwo"

Wernisaż Wystawy Wojciech Dopierała "Malarstwo"
 
Wojciech Dopierała najczęściej zajmuje się malarstwem sztalugowym w olejnej technice, posługuje się również akwarelami, pastelami suchymi, węglem i akrylem.
gdzie?Galeria Sztuki Współczesnej
Armii Krajowej 12, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?24 lutego 2017 od 19:00
organizatorGaleria Sztuki Współczesnej

Kołobrzeska Galeria Sztuki Współczesnej ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac Wojciecha Dopierały pod tytułem "Malarstwo". Wernisaż odbędzie się w Kołobrzegu w siedzibie Galerii przy ulicy Armii Krajowej 12 w najbliższy piątek, 24 lutego. Otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 19:00. WOJCIECH DOPIERAŁA to artysta, który urodził się w Strzelnie Starym, w 1959 roku. Ta dwunastowieczna osada otoczona architekturą romańską, pobliskie tajemnicze Gopło, legendarna "Mysia Wieża"; gniazdo naszych przodków Gniezno oraz prastary Biskupin, miały wpływ na kształtowanie się osobowości twórczej artysty, wpływały na życiowe pasje malarza oraz tworzyły rozległe zainteresowania artystyczne.

Czas w Liceum Ogólnokształcącym to etap klasy o profilu plastycznym. Tu nabył olbrzymią wiedzę na temat historii sztuki, podstaw różnych technik oraz tematów malarskich. Czas na życiowe decyzje przyszedł dopiero po maturze, wtedy artysta rozpoczął naukę na Wydziale Farmacji poznańskiej Akademii Medycznej. Po zdobyciu dyplomu pracował w Szczecinie oraz wykładał również farmakologię. Od roku 1986 mieszka w Kołobrzegu. Chociaż pracuje jako farmaceuta, to sporą część swojego życia poświęca pasjom: malarstwu oraz historii sztuki. Najczęściej zajmuje się malarstwem sztalugowym w olejnej technice, posługuje się również akwarelami, pastelami suchymi, węglem i akrylem. Ulubioną tematyką artysty jest wizerunek postaci, portret, pejzaż miejski i martwa natura.

Trzykrotnie brał udział w Przeglądach Nieprofesjonalnej Twórczości. Były to lata: 2006,2007 oraz 2009. Był również uczestnikiem Przeglądów Twórczości Nieprofesjonalne, tam jego prace zyskiwały główne laury oraz podczas przeglądu wojewódzkiego: wyróżnienia. W roku 2010, stał się członkiem kołobrzeskiej grupy STOWARZYSZENIA ARTYSTÓW, a od lat trzech pełni zaszczytną funkcję wiceprezesa. Od roku 2006 jego obrazy i rysunki prezentowane są na okładce "FARMACJI POMORZA ŚRODKOWEGO". Rok 2007 przyniósł miłą niespodziankę, album "APOTHECARE NECESSE EST…" przedstawił jego sylwetkę oraz kilka obrazów, wkładając Wojciecha Dopierałę w zaszczytna plejadę artystów – aptekarzy z niemal całej Polski.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Wojciech Dopierała brał udział w zbiorowych i konkursowych wystawach w Kołobrzegu. Wraz ze swymi obrazami zwiedził: Wałcz, Olkusz, Trzebiatów, Piłę, Ustroń Morski, Połczyn Zdrój, Złotów. A w 2016 roku, w listopadzie zaproszony został przez Filharmonię Narodową do Warszawy, a w styczniu 2017 do Koszalina przez Teatr Bałtycki. Prace Wojciecha Dopierały znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce oraz w Turcji, Niemczech, Hiszpanii, na Malcie, w Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Odnaleźć je można również we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Kolekcja obrazów o aptekarskiej tematyce wyeksponowana jest w Warszawie, na ścianach budynku Naczelnej Izby Aptekarskiej, która znajduje się przy ulicy Długiej 16.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl