Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy "Wątki" Maciej Rauch

Wernisaż Wystawy "Wątki" Maciej Rauch
 
Artysta nieustannie kontroluje swój wizerunek, tkwiąc jednocześnie w stadium eterycznego młodzieńca, w które to odważnie sam się zaklął.
gdzie?Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
kiedy?2 listopada 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorKlub Żak w Gdańsku

Maciej Rauch to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Młody artysta zajmuje się malarstwem, grafiką oraz ilustracją. To twórca instalacji, eksponatów oraz videoclipów. W Klubie Żak w Gdańsku, przy alei Grunwaldzkiej 195/197 już 2 listopada odbędzie się wernisaż wystawy prac Macieja Raucha zatytułowany "Wątki".

Profesor Anna Królikiewicz wypowiadając się na temat Macieja Raucha akcentuje, że stanowi on dla niej pyszny przykład artysty, który jednocześnie jest samonapędzającym się i samowystarczalnym dziełem sztuki. Dziełem, które dba o najdrobniejsze nawet szczegóły przedstawienia. Czyni to nie tylko na płótnie, lecz także na sobie samym. Dzierży przy tym berło stuprocentowej kontroli własnego wizerunku oraz wyglądu ciała, a także obrazu skrupulatnie dobranego otoczenia.

Prace Macieja Raucha to autokreacja rozumiana jako samoinscenizacja, czyli bycie przedmiotem oraz podmiotem własnej twórczości. Artysta nieustannie kontroluje swój wizerunek, tkwiąc jednocześnie w stadium eterycznego młodzieńca, w które to odważnie sam się zaklął. Stanowi urokliwe zjawisko wynikające wprost z baśni. Profesor Anna Królikowska porównuje twórczość Macieja Raucha do twórczości Mariko Mori i jak się okazuje całkiem naturalnym byłby dla niej widok ich obojga, ogon w ogon, w słynnych syrenich kostiumach, w aurze rozmedytowanego do różowości powietrza.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl