Wernisaż Wystawy "W Strefie Koloru" Grodnicki Ryszard

Wernisaż Wystawy "W Strefie Koloru" Grodnicki Ryszard
Ekspozycja prezentowana podczas wernisażu składać się będzie z dzieł, które cechuje artystyczny przekaz.
Gdzie?
Galeria ZPAP
Mariacka 46/47, 80-831 Gdańsk
Kiedy?
25 czerwca 2018 od 18:00
Organizator
Gdański Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków

Gdański Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków stanie się areną ciekawego wydarzenia artystycznego. 25 czerwca 2018 o godzinie 18:00 na scenie Galerii ZPAP przy ulicy Mariackiej 46/47 odbędzie się wernisaż wystawy "W Strefie Koloru" Ryszarda Grodnickiego.

Ekspozycja prezentowana podczas wernisażu składać się będzie z dzieł, które cechuje artystyczny przekaz. Sam artysta, Ryszard Grodnicki wyraźnie określił cele nadrzędne wystawy. Pragnął pokazać pewien obszar, w którym porusza się w trakcie malowania obrazów. Konieczność rezygnacji z typowych środków wypowiedzi zarezerwowanych dla malarstwa, takich jak kompozycja i temat, sprawia, że pojawia się przestrzeń zarezerwowana dla nowej rzeczywistości, gdzie nie ma miejsca dla kompozycji i abstrakcji. Ryszardowi Gronickiemu udało się rozwinąć wielowarstwowość malarskiej materii, szczególnie dzięki docenieniu kreacji kolorów i wykorzystywanie zawężonych stref tonacji oraz wprowadzenie w te przestrzenie innych kontrastów. Działania te dla Artysty stanowią "Nowy Wielki Początek". Stąd też tytuł wystawy: "W strefie kolorów".

Wszystko wskazuje na to, że będzie to interesujące wydarzenie plastyczne, na które serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora: Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Ryszard Grodnicki to gdańszczanin z urodzenia, przyszedł na świat w 1947 roku. W latach od 1971 do 1976 studiował w gdańskiej PWSSP. W latach od 1978 do 2017 pełnił rolę nauczyciela akademickiego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w ramach Katedry Sztuk Wizualnych. Od roku 1976 bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, tak w kraju, jak i za granicą.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W portfolio artysty znajdują się informacje o udziale w Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie, w 1977 roku; w XXXI Festiwalu Sztuk Plastycznych “Prezentacje” w Sopocie, w 1978 roku; w XXI Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa “Bielska Jesień” w 1984 roku; w Ogólnopolskiej wystawie imienia J. Spychalskiego w Poznaniu, w 1985 roku; o wystawie w Muzeum Narodowym - Pałacu Opatów w Gdańsku w Oliwie w 1993 roku; wystawie w Studio Mac Mahoń w Paryżu w 1995 roku; wystawie w Die Galerie w Hamburgu w 1995 roku; XII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1995 roku; w II Triennale Pomorskiej Sztuki w Sopocie, gdzie zdobył tytuł finalisty w 2016 roku oraz w Quadro-Art, czyli V Międzynarodowym Biennale Obrazu w Łodzi z przełomu 2016 i 2017 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl