Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy "Ujarzmić demony i duchy. Świat rytuałów Melanezji"

Wernisaż Wystawy "Ujarzmić demony i duchy. Świat rytuałów Melanezji"
 
Zachwycili się kulturą Melanezyjczyków i tym samym, postanowili udokumentować jej przejawy zewnętrzne, które zaklęte były w świecie rytuałów.
gdzie?Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie
Solec 24, 00-403 Warszawa
kiedy?29 czerwca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Muzeum Pacyfiku oraz Azji, znajdujące się w Warszawie zaprasza Państwa serdecznie na wernisaż wystawy dotyczącej Melanezji. Jest to taka z części Oceanii, która rozpościera się od strony wschodniej Indonezji, po same wody Spokojnego Oceanu. Życie w odosobnieniu, w izolacji, w warunkach naturalnych nieprzyjaznych oraz w społecznościach, które targane są plemiennymi konfliktami zrodziło kulturę na wskroś fascynującą. Wszechobecny jest tutaj kult przodków, a także wiara w istnienie duchów i starania w ich obłaskawieniu znalazły manifestację w rytuałach spektakularnych, w sztuce. Rytuały, w niektórych miejscach przetrwały nawet do współczesnych czasów.

Jerome Hamlin i Diana Dyjak Montes de Oca są autorami wystawy, na którą zapraszamy. Dotarli oni, pierwszy raz do Melanezji w roku 2011. Początkowo szukali ryby prehistorycznej, o nazwie latimeria. Badali głębiny oceanu i z wielką uwagą śledzili badacze to, co się dzieje na powierzchni. Zachwycili się kulturą Melanezyjczyków i tym samym, postanowili udokumentować jej przejawy zewnętrzne, które zaklęte były w świecie rytuałów. Ich podróże trwały pięć lat, a w tym czasie zebrali materiał, którego części zobaczymy na wernisażu i wystawie, już 29 czerwca 2017 roku.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl