Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Sztuka w sztuce"

Wernisaż wystawy "Sztuka w sztuce"
 
Kolekcję tworzą arcydzieła, wizerunki popularnych postaci, określone kompozycyjne gry, szczególne ekspresje, głośne skandale.
gdzie?Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Lipowa 4, 30-702 Kraków
kiedy?27 kwietnia 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

"Sztuka w sztuce" - wystawa zorganizowana w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. To kolejna odsłona cyklu, który konfrontuje istotne sfery życia z artystycznym wyobrażeniem. Zanosi się na to, że wystawa ta będzie nieco inna od wcześniejszych. Poprzednie tematy były „brane z życia” i przyglądały się zawartymi w nich prawdom i manipulacjom. Historie często ukazywały wojenny dramat oraz patriotyzm i łączącą się z nimi narodową identyfikację i przynależność. Sport uwypuklał ludzkie możliwości i ambicje. Ekonomia ostrzegała przed mocą pieniędzy i ich wszechobecnością.

Zbrodnia drążyła temat zła tkwiącego w każdym człowieku. Gender obrazował przekłamanie dotyczące płci. Medycyna ukazała zagmatwane uzależnienia od ciała. Wątki te stanowią bezpośrednie źródło egzystencjalnych symboli, które można śmiało wykorzystywać w komentarzu osobistym, który formułujemy względem świata, na który, jak wiadomo, jesteśmy skazani. W obrębie tych definicji funkcjonujemy, one wyznaczają obszar naszej godności i wolności, ale także naszej nieprawości. Z kolei sztuka nie ma odpowiedniej mocy, by bezpośrednio wpływać na naszą egzystencję.

Wystawa zamknięta została tytułem "Sztuka w sztuce" i stworzyła obszar kreujący refleksje, budzący i pogłębiający nasze zmysły i naszą krytyczność w obliczu tego wszystkiego, co zwykle jest zwane istnieniem. Taka jest rola sztuki i taki artyzm MOCAK chce pokazywać we wszystkich swych przedsięwzięciach. Bywa, że sztuka ma nieco bardziej „artystyczne” oblicze – to wielka kolekcja rozpoznawalnych obrazków, które podszyte są głośnymi historiami, mają swoje niecodzienne konteksty, są wypełnione stojącymi za nimi egzaltacjami i uniesieniami.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Kolekcję tworzą arcydzieła, wizerunki popularnych postaci, określone kompozycyjne gry, szczególne ekspresje, głośne skandale. Obraz „ze sztuki” jest bardzo nośny znaczeniowo. Prawie każdy z takich cytatów ma pojemność niewielkiego tekstu. Z tego właśnie powodu artyści wykorzystują często cudzy dorobek artystyczny. Powody są przeróżne, ponieważ takie operacje mogą służyć wszystkim zagadnieniom. Ekspozycja "Sztuka w sztuce" jest nie tylko zmaganiem się z pewnym egzystencjalnym problemem, lecz przede wszystkim jest wizerunkiem pewnej wyrafinowanej znaczeniowej gry, która dobrze radzi sobie z wieloma problemami. Z tego powodu, już na poprzednich wystawach z tego cyklu organizowanych w MOCAK-u można było wyszukać prace, które pasują do definicji „sztuka w sztuce”.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 27 kwietnia. Rozpocznie się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie przy ulicy Lipowej 4 punktualnie o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, MOCAK-u.!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl