Wernisaż wystawy "Sjesta"
Świat w pracach artysty wypełniony jest naturalnie wykorzystaną prawdą materii. Wszystko opiera się na intuicji i tworzy całość.
Gdzie?
Kawiarnia Kmicic
Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Kiedy?
19 maja 2019 od 17:00 do 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Kawiarnia Kmicic

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę prac Piotra Suchodolskiego, który przyszedł na świat 19-go sierpnia roku 1969, w mieście Zamość. Jest on absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych imienia Bernarda Morando (Zamość). Zdobył on dyplom z wyróżnieniem u profesora Antoniego Porczaka, Pracownia Multimedialna, Wydział Rzeźby ASP - Kraków. Zdobywał doświadczenie artystyczne w Krakowie, w Nowym Jorku oraz w Maastricht. Jest twórcą multidyscyplinarnym: rzeźbiarzem, rysownikiem, grafikiem, fotografem oraz designerem. Ponad to jest wykładowcą, inicjatorem artystycznych działań oraz twórczych warsztatów. Opiekun, a także koordynator projektów Gratia Artis - Pracowni Artystycznych - Kraków.

Od roku 2018 jest również Członkiem Royal British Society of Sculptors (Londyn). Jego prace znajdują się w w zbiorach, tak Polskich, jak i zagranicznych. Świat w pracach artysty wypełniony jest naturalnie wykorzystaną prawdą materii. Wszystko opiera się na intuicji i tworzy całość. Zatem artysta realizuje swe dzieła przy wykorzystaniu wybranych mediów, łącząc swobodnie środki wyrazu artystycznego. Również często nadaje im zupełnie inny wymiar oraz gatunkowy ciężar, przy czym tworzy nieoczywisty i intymny dialog z odbiorcami. Estetykę swobodnych konfiguracji nagich ciał przetwarza w rysunki oraz osobliwe fotografiki aktów kolekcjonerskich. Pozorna destrukcja, a także zużycie obiektów, czy też niedoskonałość struktur w pracach artysty, jak również w jego instalacjach, drapieżność jego linii w rysunkach i grafikach, symboliczna totemiczność, czy realizm rzeźbiarskich dzieł to wyniki poszukiwań twórczych w czasie podróży artystycznej.

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 19-go maja 2019 roku, do zakopiańskiej Kawiarni Kmicic, znajdującej się przy ulicy Stanisława Staszica 11 a. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 17:00 do 19:00.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl