Wernisaż Wystawy "Silver" Katarzyny Bojko-Szymczewskiej

Wernisaż Wystawy "Silver" Katarzyny Bojko-Szymczewskiej
Prace wykonywane są w technice fotograficznej mokrego kolodionu, wykonywane wielkoformatowym analogowym aparatem.
Gdzie?
Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
11 stycznia 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sztuka Wyboru

Na wystawę SILVER składają się różne projekty. MIMESIS - czyli małpowanie natury, który to projekt pokazuje dualizm myślenia o samym mimesis oraz uwydatnia opozycje: unikatowość – oryginał, jedność – wielość. Communicans, który ukazuje zerwany dialog człowieka i natury. Dwa następne projekty powstawały przy pomocy stypendialnej. Portret młodzieży współczesnej został zrealizowany z pomocą finansową województwa pomorskiego, a także portrety ludzi związanych ze sztuką i kulturą zrealizowany z pomocą finansową Prezydenta Miasta Gdańsk.

Prace wykonywane są w technice fotograficznej mokrego kolodionu, wykonywane wielkoformatowym analogowym aparatem. Sam mokry kolodion, z angielskiego: wet plate collodion niewiele ma wspólnego z wykonywaniem zdjęć we współczesności. Fotografie powstają zatem na szklanej płycie, zaś obraz jest tworzony przez czyste srebro. Iluminacja partii jasnych srebra kontrastuje z głęboką czernią płynącą ze szkła, co tworzy niepowtarzalne wręcz wrażenie trójwymiarowości. Natomiast proces tworzenia zdjęć jest w całości manualny, zaś każda fotografia unikatowa.

Artystka - Katarzyna Bojko-Szymczewska jest absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, kierunek komunikacja multimedialna, specjalizacja: fotografia. Artystka w fotografii sięga po alternatywne fotograficzne techniki, a głównie jest to wspomniany wcześniej mokry kolodion. Tworzy ona ambrotypy oraz negatywy na płytach szklanych. Korzysta z aparatów wielkoformatowych i średnioformatowych. Eksploruje i doświadcza potencjału, technik tradycyjnych oraz nadaje im wydźwięk współczesny.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 11-go stycznia 2020 roku, do gdańskiej Sztuki Wyboru, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl