Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Rzeczywistość niewyobrażona II Teresa Grabowska

Wernisaż Wystawy Rzeczywistość niewyobrażona II Teresa Grabowska
 
Obok tych realizacji, które wykonano na jedwabiu, powstałych z myślą właśnie o tej wystawie, artystka wybrała również kilka prac ze swojego dorobku z ostatnich dziesięciu lat
gdzie?Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki
Chlebnicka 2, 80-830 Gdańsk
kiedy?29 września 2017 od 17:00 do 20:00
za ile?bezpłatnie
organizatorGdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki - PUNKT

Szanowni Państwo, bardzo serdecznie zapraszamy Was na wystawę papierów czerpanych oraz tkanin Teresy Grabowskiej, pod tytułem: "Rzeczywistość niewyobrażona II".

Wykonywane malarstwo na jedwabiu, a także prace zrealizowane na czerpanym papierze, reliefie oraz monotypii. Obok tych realizacji, które wykonano na jedwabiu, powstałych z myślą właśnie o tej wystawie, artystka wybrała również kilka prac ze swojego dorobku z ostatnich dziesięciu lat (dokładniej od uzyskania przez nią dyplomu magisterskiego). Przez ten okres w twórczości malarki przewinęło się kilka malarskich tematów, które rozwijała w kolejnych cyklach jedwabi malowanych, lub także prac na papierze tworzonych. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z cyklu: Lapidarium; Wizaże; Kobierzec; Torsy; Kurtyna; Przejście.

Artysta tworząc, nie poszukuje dosłowności, natomiast świat, który stara się wykreować na papierach czerpanych, czy też na jedwabiu, jest rzeczywistością znajdującą się na krawędzi, inaczej na granicy różnych światów, widzialnych przestrzeni oraz niewidzialnych. Jest to próba przejścia, lub przeniknięcia, czy spojrzenia w głąb, daleko za kulturę, materię, przesłaniającą to, co niepoznawalne oraz niewyobrażalne. Jest to również podążanie za nadzwyczajnością, przesłaniającą dręczącą codzienność.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 29 września 2017 roku, od godziny 17:00 do 20:00, w gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Wernisaż bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl