Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Rytuał"

Wernisaż wystawy "Rytuał"
 
Do swych grafik artysta wykorzystuje laminowane płyty, stare deski, montażowy klej, rylce do akwaforty, taśmy i stare tektury.
gdzie?Fresz Gallery
Karmelicka 18, 31-128 Kraków
kiedy?15 września 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorFRESZ Gallery

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę grafik Witolda Winka, pod tytułem: "Rytuał". Artystę szczególnie intrygują miejsca kultu opuszczone, pozostałości po cywilizacjach starożytnych, które po dziś dzień nie mają sprecyzowanej jednoznacznie funkcji. Impulsem do pracy artysty jest tzw. "pamięć miejsca", którą poddaje on antropologicznym analizom, a także przedefiniowana przez różne teorie rodem jak z obrazów filmowych science-fiction.

Znaki oraz symbole pochodzące ze ścian grobowców, lub też z jaskiń, megalityczne kamienie, mapy nieba pierwotne - właśnie w tym artysta poszukuje aspektów "rytuałów" z tytułu - tajemnicy, która byłaby bliska grafikom artysty i pierwiastka misterium. Pada ważne pytanie czy jakaś część artefaktów, reliktów, mających kiedyś połączyć ludzi ze "zjawiskami nieziemskimi" zatraciły, a może wręcz uzyskały nowe znaczenie?

Grafik jednoznacznie nie próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, ponieważ samo błądzenie jest metodą i odczuwaniem subiektywnym misterium. Jego prace aktualne są szukaniem pierwiastka niezwykłości, wspólnego elementu, który towarzyszyłby miejscom takim jak, miedzy innymi płaskowyż z Nazca, czy "piramidy" polskie megalityczne z Wietrzychowic. Wypukły druk nosi w sobie pierwotność magnetyczną, która jest bliska kultom starożytnym. Artysta inspiruje się zatem prostotą takiej graficznej techniki, a nawet pewnymi ograniczeniami, które potrafią motywować do poszukiwań eksperymentalnych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Linoryt, drzeworyt, monotypia, kolografia są raczej kodem zero-jedynkowym - jest więc niezwykle ciężko maskować błędy, czy złe decyzje, które ukażą się nam dopiero na odbitce. Do swych grafik artysta wykorzystuje laminowane płyty, stare deski, montażowy klej, rylce do akwaforty, taśmy i stare tektury. Musi posiadać w sobie matryca coś siermiężnego, surowego - graficzna odbitka stać się ma jej odbiciem szlachetnym. Jest ona pełna rytuałów i dla Witolda Winka stała się idealnym wręcz artystycznym językiem.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 15 września 2017 roku, do krakowskiej Fresz Gallery, która znajduje się przy ulicy Karmelickiej 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, natomiast rozpocznie się ono o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl