Wernisaż Wystawy "Różne odcienie kobiecości" Małgorzaty Limon

Wernisaż Wystawy "Różne odcienie kobiecości" Małgorzaty Limon
O swej wystawie Małgorzata Limon: „Różne odcienie kobiecości" - ten tytuł stał się dla autorki inspiracją, bo daje wiele możliwości refleksji, a także spojrzenia na kobiecość
Gdzie?
Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
31 stycznia 2020 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sztuka Wyboru

W trakcie wernisażu specjalnie dla Państwa wystąpi Izabela Laskowska.

O swej wystawie Małgorzata Limon: „Różne odcienie kobiecości" - ten tytuł stał się dla autorki inspiracją, bo daje wiele możliwości refleksji, a także spojrzenia na kobiecość, oraz wszystko to, co wiąże się z nią na wiele sposobów. Tytuł można traktować dosłownie, ale również poszukiwać w temacie czegoś więcej. Artystka chciałaby odkryć jej tajemnicę oraz uchwycić eteryczną kobiecą naturę. Starała się zrobić to z pomocą kolorów, póz, gestów, spojrzenia owych odcieni, jakie przeznaczone są jedynie dla uważnego obserwatora. Autorka myśli, iż właśnie z takowych odcieni złożona jest sama kobiecość. Należy być niezwykle uważnym, żeby móc odkrywać piękno kobiecości (nie jedynie fizycznej), ale głównie skomplikowane i bogate wnętrze i sposób, w który kobiety emanują swą kobiecością, czy energią twórczą.

Małgorzata Limon przyszła na świat w roku 1986, w mieście Gdańsk. W latach od 2006 do 2012 studiowała na gdańskim Wydziale Malarstwa. W roku 2008 odbywała miesięczny artystyczny staż w Passau, w Niemczech, który zakończył się wystawą „Kultur Modell“. W roku 2009 została stypendystką znanego Programu Erasmus i miała okazję studiowania na Accademia degli Belle Arti di Brera (Mediolan). W roku 2012 skończyła studia jako magister sztuki na gdańskiej ASP, obroniła dyplomową pracę, pod tytułem: : “tête-à-tête”, Wydział Malarstwa u profesora Macieja Swieszewskiego, aneks z cyfrowej grafiko u profesora Cezarego Paszkowskiego. W roku 2017 obroniła również dyplom z grafiki podczas podyplomowych studiów na Wyższej Szkole Bankowej, kierunek Grafika i Multimedia. Otrzymała także Stypendium przeznaczone dla Twórców Kultury, które przyznaje Marszałek Województwa Pomorskiego. Od roku 2015 jest członkinią Związku Artystów Plastyków Polskich.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 31-go stycznia 2020 roku, do gdańskiej Sztuki Wyboru, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl