Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy „Rekonstrukcja Śmierci".

Wernisaż wystawy „Rekonstrukcja Śmierci".
 
Wystawa „Rekonstrukcja Śmierci” to wyraz poszukiwania wzajemnych relacji w świecie organicznych kształtów z surowością geometrycznych i zimnych materiałów.
gdzie?New Era Art
Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
kiedy?4 marca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorGaleria New Era Art

Krakowska Galeria New Era Art z siedzibą przy Rynku Głównym 27 zaprasza na wernisaż wystawy prac Kamila Niewińskiego, którą zaplanowano na 4 marca, punktualnie na godzinę 18:00.

Wystawa „Rekonstrukcja Śmierci” to wyraz poszukiwania wzajemnych relacji w świecie organicznych kształtów z surowością geometrycznych i zimnych materiałów. Miękkie dotyka twarde, drewno dotyka metalu, martwe dotyka żywego. Podróż tropem inspiracji rozpoczęła się nad morskimi brzegami, w lasach, na torfowiskach oraz bagnach. Znalezione tam obiekty posłużyły, jako początek przemian istnień w dziełach artysty. Należy wspomnieć, że nie naruszały formy starych obiektów, symbolicznie rekonstruują stracone witalne siły istot, które żyły jeszcze stosunkowo niedawno. Prace artysty cechuje pokora wobec mocy natury, fascynacje biologią oraz okradanie śmierci z jej pospolitego patosu. „Rekonstrukcja Śmierci” to muzealna wystawa, która ukazuje proces rekonstrukcji i dekonstrukcji życia.

Artysta to naukowiec – obserwator, który oczyszczając przekaz koncentruje uwagę widza na wybranym zjawisku. Odbiorca, ma okazję doznać kontaktu z reliktem czasów zamierzchłych. Druga część „Rekonstrukcji Śmierci” ukazuje malarstwo Kamila Niewińskiego. Są to w większości męskie portrety, inspirowane secesją oraz klasyczną ikonografią. To działanie na pograniczu piękna oraz kiczu zezwala autorowi – na perwersyjną i oficjalną emocjonalną ekspresję. Taka kompilacja budzi również, pewne uczucia podszyte intymnością – zerkanie na prywatną wrażliwość bohaterów obrazów. Autor bez lęku konfrontuje odczucia erotyki, sacrum oraz piękna.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Niewiński Kamil urodził się we Wrocławiu, w 1994 roku. W 2013 roku stał się absolwentem wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych imienia Stanisława Kopystyńskiego. W trakcie nauki, w 2012 roku reprezentował szkołę w siódmym Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunki Rzeźby i Malarstwa. Od roku 2013 stał się studentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, studiuje na wydziale rzeźby. Stale jest bardzo aktywny w życiu uczelni. Odnaleźć go było można między innymi, w Festiwalu Wysokich Temperatur, gdzie pracował jako wolontariusz podczas trwania VIII i IX edycji.

Jest laureatem Nagrody wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2015 roku otrzymał ją za najlepszą rzeźbę, za pracę "Rozrosty". Rok 2016 przyniósł udział w zbiorowej wystawie w Dresden Academy of Fine Arts. W tegorocznym roku akademickim otrzymał stypendium fundowane przez rektora, przyznawane rokrocznie dla wyróżniających się studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl