Wernisaż Wystawy „Realizm magiczny” Anny Malinowskiej

Wernisaż Wystawy „Realizm magiczny” Anny Malinowskiej
Do magicznego świata baśniowych historii oraz snów wypełnionych po same brzegi symboliką, a także wieloznacznością wprowadzi Państwa już w czerwcu wystawa rysunku oraz malarstwa Anny Malinowskiej.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
5 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Artystka uważa, iż sztuka nie może pochodzić z tego świata. Ponieważ sztuka to dowód. To dowód na to, iż człowiek to nie jedynie automat, który wykonuje przez wiele lat powtarzające się ciągle czynności. Ludzie są o wiele większymi stworzeniami, czy też przestrzeniami pełnymi możliwości oraz tajemnic. Uważa ona również, iż sztuka nie może komentować rzeczywistości, tylko ją tworzyć.

Do magicznego świata baśniowych historii oraz snów wypełnionych po same brzegi symboliką, a także wieloznacznością wprowadzi Państwa już w czerwcu wystawa rysunku oraz malarstwa Anny Malinowskiej. Prezentowana ekspozycja w sopockiej Galerii Sztuki jest zbiorem prac posiadających spójny klimat, powstałych w latach między 2007 a 2019.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 5-go czerwca 2019 roku, w Towarzystwie Przyjaciół Sopotu Dworku Sierakowskich, znajdującym się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W swym malarstwie Malinowska wykorzystuje głównie klimat i nastrój. Poprzez wielość przedmiotów, czy też postaci konstruuje ona odrealnione zdarzenia i sytuacje, które są niełatwe do nazwania i dookreślenia. Jej obrazy złożone są z licznych warstw znaczeniowych, tylko z pozoru prostych, jednak nie łatwych w całości, by je rozszyfrować w pierwszym kontakcie. Zależy jej głównie na poszerzeniu przestrzeni wewnętrznej. W snach jest ona nieskończona. Przekażą nam informacje symbolami oraz obrazami. Myśli ona, że właśnie stąd płynie inspiracja. Rysunki i obrazy pochodzą z czasów od roku 2007 do 2019. Artystka nie dzieli swej twórczości artystycznej na okresy. To nie ma większego znaczenia dla niej. Ważne jest natomiast , żeby obrazy stworzyły spójny klimat podczas wystawy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl