Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Razem i osobno. Malarstwo Elżbiety i Witolda Pazerów"

Wernisaż wystawy "Razem i osobno. Malarstwo Elżbiety i Witolda Pazerów"
 
Para malarzy w Tarnowie znalazła się przypadkowo, ale zostali tutaj na stałe. Prowadzą wspólnie wyżej wspomnianą Pracownię Artystyczną.
gdzie?Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Rajska 1, 31-124 Kraków
kiedy?27 kwietnia 2017 od 19:15
za ile?bezpłatnie
organizatorWojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Witolda Pazera, który jest absolwentem ASP imienia Jana Matejki, w mieście Kraków. Był on uczniem u profesora Jerzego Nowosielskiego. Pazera jest malarzem, fotografem, satyrykiem oraz rysownikiem. prezentował swoje obrazy na około stu wystawach zbiorowych oraz na około trzydziestu wystawach indywidualnych, które odbywały się w Polsce i na świecie. Zdobył wiele nagród, jak i wyróżnień. Dwukrotnie został stypendystą Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi Pracownię Plastyczną Autorską od roku 1992, w mieście Tarnów. Skupia się na pomaganiu młodym ludźiom, którzy przygotowują się do pójścia na studia artystyczne.

Elżbieta Pazera ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny, a także Uniwersytet Pedagogiczny, pracownia malarstwa u profesora Lucjana Orzecha. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz pracuje z młodymi ludźmi w Pracowni Plastycznej Autorskiej, znajdującej się w Tarnowie. Była uczestniczką około siedemdziesięciu wystaw zbiorowych oraz około dwudziestu indywidualnych wystaw. Prace artystki są w kolekcjach prywatnych zagranicznych i krajowych.

Para malarzy w Tarnowie znalazła się przypadkowo, ale zostali tutaj na stałe. Prowadzą wspólnie wyżej wspomnianą Pracownię Artystyczną. Małżonkowie przyznają zgodnie, że wiele swojego czasu poświęcają na sztukę. Bardzo ważne stało się dla nich także przekazywanie wiedzy młodzieży szczególnie uzdolnionej, która pochodzi z Tarnowa i z jego okolic. Mówią, że malarstwo stało się dla nich misją i zawodem, jaki wykonują. Jest to pasja, która ciągle gości w ich życiu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl