Wernisaż Wystawy "Quantum" Kingi Kolouszek

Wernisaż Wystawy "Quantum" Kingi Kolouszek
W roku 2019 obrazy autorki gościły w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych, jak również w luksemburskim Europejskim Trybunale Obrachunkowym.
Gdzie?
Galeria Sztuki Nowy Warzywniak
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
16 października 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Wspólnota Gdańska

Barwne, wypełnione po brzegi emocjami oraz mocą abstrakcji obrazy artystki - Kingi Kolouszek, znajdujące się pod tytułem: "Quantum" mają zawisnąć w gdańskiej Galerii Nowy Warzywniak (Oliwski Ratusz Kultury) 16-go października 2019 roku.

Kinga Kolouszek przyszła na świat w 1973 roku w Kolbuszowej. Skończyła Państwowe Liceum Plastyczne imienia Piotra Michałowskiego (Rzeszów). Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk (Warszawa). Uzyskała dyplom w pracowni graficznego projektowania w roku 1998 pod kierownictwem profesora Juliana Pałki oraz profesora Mieczysława Wasilewskiego. Ten dyplom poszerzony został o aneks malarski, a malarstwo Koluszek studiowała u profesorów: Franciszka Starowieyskiego, Ewy Pełki, Zbysława Maciejewskiego, jak również Dariusza Mląckiego.

W 2000 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie w dwa lata później zawiązała współpracę z grupą Emocjonalistów, jaką prowadził Lubomir Tomaszewski. Udział wzięła w licznych wystawach oraz plenerach malarskich w Stanach, czy w Europie. Nauczała w szkołach nowojorskich i prowadziła artystyczne warsztaty. Chociaż głównie zajmowała się malarstwem figuratywnym, później zaczęła malować oraz wystawiać swe nowe abstrakcyjne prace. Fascynację artystki kolorem oddaje w pełni seria abstrakcyjnych obrazów zainspirowanych fizyką kwantową "Quantum", jaka w 2017 roku towarzyszyła konferencji międzynarodowej fizyków kwantowych PPC12 (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin).

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Obrazy z cyklu, pod tytułem: "Quantum" prezentowane były na licznych wystawach w naszym kraju oraz w Luksemburgu, między innymi w: krakowskim Muzeum Narodowym, w granicach projektu oraz akcji SZTUKA TERAZ i w Muzeum Ludowej Kultury (Kolbuszowa) w trakcie Nocy Muzeów. W roku 2019 obrazy autorki gościły w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych, jak również w luksemburskim Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Prace artystki są w prywatnych kolekcjach w Polsce oraz poza jej granicami.

Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie już Wernisaż Wystawy, który odbędzie się już 16-go października 2019 roku, w gdańskiej Galerii Sztuki Nowy Warzywniak, przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl