Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy prac Roberta Kukli

Wernisaż wystawy prac Roberta Kukli
 
Wystawa zatytułowana "Partia się nie chwali..." to zapis emocji oraz wrażeń ściśle związanych z efektami prac z pracowni plastycznych rozsianych po prowincji.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?14 grudnia 2017 od 18:00 do 20:00
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Mamy zaszczyt zaprosić na wernisaż w Państwowej Galerii Sztuki,który odbędzie się 14 grudnia 2017 roku. Wernisaż otwiera wystawę prac Roberta Kukli zatytułowaną „Partia się nie chwali, ale to jej zasługa...".

Organizacja wystawy prac Roberta Kukli to zasługa Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz Agencji Zegart. Robert Kukla to artysta, który urodził się w 1968 roku. Ukończył Uniwersytet Śląski na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym (rocznik 1995). Artysta zajmuje się scenografią teatralną, malarstwem, projektowaniem graficznym, sztuką uliczną. Robert Kukla prowadzi warsztatowe zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. To pracownik Ośrodka Kultury w Świdnicy, gdzie pełni funkcję instruktora do zagadnień plastycznych oraz fotografii. Robert Kukla jest także organizatorem oraz kuratorem licznych wystaw oraz artystycznych imprez. W 2008 roku otrzymał tytuł Stypendysty Miasta Świdnica, a w 2015 roku tytuł Laureata Nagrody Miasta Świdnicy - kategoria Kultura. Robert Kukla jest autorem indywidualnych wystaw, a także uczestnikiem licznych zbiorowych wystaw organizowanych w prestiżowych wystawowych instytucjach w Polsce.

Wystawa zatytułowana "Partia się nie chwali..." to zapis emocji oraz wrażeń ściśle związanych z efektami prac z pracowni plastycznych rozsianych po prowincji. Wszystko to zapis czasu minionego systemu, zderzenie ich pozostałości z zadziwiającą współczesnością. Wystawa zmontowana została z kilku cykli. Seria „Murale” jest malarską próbą dokumentacji wielkoformatowych zjawisk dotyczących ściennych reklam z czasów PRL. To próba zaprezentowania ich w roli ornamentu, tatuażu na delikatnej tkance miasta.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Serdecznie zapraszamy, Plac Zdrojowy 2 w Sopocie. Otwarcie wernisażu: 14 grudnia o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl