Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy prac laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2017

Wernisaż wystawy prac laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2017
 
Tegoroczne obrady Jury zaowocowały po raz kolejny nagrodą dla Macieja Moskwy reprezentującego Testigo Documentary.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?4 sierpnia 2017 od 18:00 do 20:00
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się 4 sierpnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Sale wystawowe przy placu Zdrojowym 2 zarezerwowane będą dla prac laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2017.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną najlepsze zdjęcia dokumentalne z 2016 roku. Emocje towarzyszące festiwalowi Open’er, mordercze zmagania triathlonistów pokonujących dystans Ironman, krzyż chrześcijański w Iraku - te i inne wydarzenia oraz towarzyszące im emocje zobaczyć będzie można podczas wystawy. Zdjęcia prezentowane na wystawie wybrane zostały spośród blisko ośmiu tysięcy nadesłanych prac. W trakcie obrad Jury, które trwały prawie dwa dni wyłoniono sto czterdzieści dziewięć najlepszych obrazów. Wśród wybranych prac znajdują się prace gdańskich fotoreporterów: Renaty Dąbrowskiej, Mirosława Pieślaka, Macieja Moskwy i Łukasza Głowali.

Tegoroczne obrady Jury zaowocowały po raz kolejny nagrodą dla Macieja Moskwy reprezentującego Testigo Documentary. Fotoreporter od lat dokumentuje przebieg bliskowschodniego konfliktu. W tym roku zdjęcie Macieja Moskwy zdobyło trzecie miejsce w kategorii zatytułowanej "Życie codzienne". Nagrodzona praca to fotoreportaż prezentujący powrót chrześcijan do miasta w Iraku Erbil-Ainkawa, które nastąpiło po wycofaniu się tak zwanego Państwa Islamskiego. Jedno ze zdjęć należące do tego fotoreportażu, praca bardzo symboliczna, zdobyło także pierwsze miejsce w kategorii "Zdjęcie pojedyncze - Życie codzienne".

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Maciej Moskwa wspomina, że iracka wyprawa była dla niego szczególnym doświadczeniem. Spędził tam półtora miesiąca. Dotarł do skupisk oraz chrześcijańskich osad. Był świadkiem walk na froncie w Mosulu. W tym miejscu siłom irackim udało się po długich tygodniach ciężkich walk zmusić do wycofania ze wschodnich dzielnic miasta ekstremistów islamskich. Fotoreporter dokumentował również powrót chrześcijan w miejsca, które wcześniej zajęte były przez islamskich fundamentalistów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl