Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Poza rzeczywistością"

Wernisaż wystawy "Poza rzeczywistością"
 
Anna Sałach sama o swej sztuce mówi, że jest ona bardzo daleko osadzona w rzeczywistości. Inspirację czepie głównie z otaczającego ją świata.
gdzie?Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie
Zakopiańska 62, 30-418 Kraków
kiedy?18 stycznia 2019 od 19:15
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Sztuki Współczesnej "Solvay" w Krakowie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę malarstwa Anny Sałach, która odbędzie się już 18-go stycznia 2019 roku, w krakowskim Centrum Sztuki współczesnej Solvay, znajdującym się przy ulicy Zakopiańskiej 62. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:15.

Anna Sałach przyszła na świat w roku 1980. W latach od 2001 do 2006 studiowała na ASP, w Krakowie (Wydział Malarstwa), pracownia profesora Leszka Misiaka. Obroniła, w 2006 roku dyplom w wynikiem celującym. W 2010 roku artystka znalazła się pośród osób, które zostały nominowane do nagród na trzecim Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Kultury imienia I. J. Paderewskiego, pod tytułem: „Obrazy muzyką malowane. Polski pejzaż.” Rok 2017 przyniósł artystce wystawę prac na indywidualnej wystawie, która odbyła się w Centrum Kultury Polskiej (Monachium), znajdującym się przy Konsulacie Generalnym Polski.

Anna Sałach sama o swej sztuce mówi, że jest ona bardzo daleko osadzona w rzeczywistości. Inspirację czepie głównie z otaczającego ją świata. Nie wymyśla obrazów, ale dostrzega je oraz zapisuje w swoim prywatnym notatniku. Taki pośpieszny szkic pozwala artystce lepiej uchwycić istotę zjawiska, sytuacji, czy też chwili, która ją zachwyci. Są również takie momenty, które zapadają tak w pamięci, iż trwają jakby wiecznie. Natomiast czas jest wówczas umowny. Często taki obraz dojrzewa długo w świadomości, zanim znajdzie się na płótnie.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Maluje obrazy na podstawie szkiców. Niezwykle ważna dla niej jest synteza, czyli wybór tego co najważniejsze. Przekształcenie malarskie jednak nie może być uproszczeniem rzeczywistości, jednak wydobywaniem z niej esencji, jej stężeniem. Prace są owocami skupienia oraz wsłuchiwania się w siebie, a także w swoje własne przeżywanie świata. Obrazy rodzą się właściwie z milczenia. Bo w każdym człowieku jest taki obszar milczenia, najgłębsza część swojego ja. Marzeniem artystki jest, aby obrazy, które maluje pomagały odkryć w sobie ten obszar. Obszar ogołocenia. Bo ponoć cisza potrafi krzyczeć. W obrazach artystki jest tendencja do oczyszczania formy oraz do jej intensyfikacji.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl