Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Postrzeganie"

Wernisaż wystawy "Postrzeganie"
 
Radosław Kuliś w pracach wykorzystuje zjawisko transparentności fotografii.
gdzie?Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie
Os. Na Stoku 27b, 31-704 Kraków
kiedy?17 listopada 2017 od 19:30
za ile?bezpłatnie
organizatorMłodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac Radosława Kulisia "Postrzeganie".

Radosław Kuliś w pracach wykorzystuje zjawisko transparentności fotografii. Stąd czerpie pomysły do poszukiwać form abstrakcyjnych skonstruowanych z istniejących już struktur materialnych lub też zjawisk świetlnych. Poszukiwania te znalazły odzwierciedlenie w projekcie realizowanym od roku 2002. Cykl nosił tytuł „Lightpaint”. Artysta wykorzystując czysty fotograficzny potencjał: światłocień, wielokrotną ekspozycję, długie czasy naświetlania oraz ruch aparatu kreuje nieistniejące dotychczas w rzeczywistość obiekty i przestrzenie. Warto nadmienić, że proces twórczy odbywa się bez komputerowego wsparcia oraz informatycznej ingerencji.

Podczas wystawy prezentowane są także fotografie zrealizowane otworkową techniką (camera obscura). W tej sytuacji aparatem stał się werbel - co znajduje uzasadnienie w zawodzie artysty. A wszelkie luksografie powstały bez zaangażowania aparatu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Radosław Kuliś to artysta, który urodził się i do tej pory mieszka w Nowym Sączu. Jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tu studiowała fotografię. A dyplom,który otrzymał w 2004 obronił w pracowni Intermedialnej Fotografii profesora Krzysztofa Baranowskiego. Radosław Kuliś to także muzyk - pracuje zawodowo jako perkusista.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora na wernisaż, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:30 w Młodzieżowym Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie - osiedle Na Stoku 27b.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl