Wernisaż Wystawy Portretu Natura Martwa
Temat wystawy oscyluje wokół zagadnień związanych z historią oraz potencjałem portretu, który w wyniku renesansowej ewolucji i emancypacji, zyskał aktualnie najpopularniejszą ikoniczna formę.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
12 kwietnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce z dumą i radością informuje, że 12 kwietnia w przestrzeni wystawowej przy ulicy M. Zaruskiego 1a o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku. Wystawa nosi tytuł "Portretu Natura Martwa".

W trakcie wernisażu zaplanowano także rozmowy i spotkania z artystami, którzy biorą udział w wystawie. Temat wystawy oscyluje wokół zagadnień związanych z historią oraz potencjałem portretu, który w wyniku renesansowej ewolucji i emancypacji, zyskał aktualnie najpopularniejszą ikoniczna formę. Smaku dodało historyczne selfie wykonane przez astronoma Aldrina Buzza w kosmosie. Portret od tej pory to nic innego, jak "wizerunek spoza tej ziemi".

Portrety to jedne z najmocniejszych i spektakularnych mechanizmów, które służą rekonstrukcji oraz rekonfiguracji każdego tożsamościowego projektu. Według opinii Pierre’a Bourdieu portret jest zawsze konstytuowany w obrębie szerszego otoczenia społecznego. Posiada swą historię oraz oferuje pewną grupę cech nabytych oraz dyspozycję na poziomie jednostkowym i grupowym. Z powody wszystkich przywołanych dowodów, śmiało można portret nowożytny odczytywać, co sugeruje Hans Belting, niczym maska pamięci oraz jako maskę tożsamości społecznej”.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl