Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Osobliwe"

Wernisaż wystawy "Osobliwe"
 
Zdjęcia, które są ze zbiorów krakowskiego Muzeum Fotografii wybrane, a także z kolekcji prywatnych Wojciecha Nowickiego i Jacka Dehnela są crème de la crème fotografii niewytłumaczalnych
gdzie?Muzeum Historii Fotografii im. W. Rzewuskiego
Józefitów 16, 30-045 Kraków
kiedy?29 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie

Osobliwość jest cechą zagadkową niektórych fotografii. Sprawia ona, iż w ich kierunku krążą nasze spojrzenia oraz myśli. Osobliwość może być podzielana przez wielu, chociaż zazwyczaj jest osobista. Nie ma sposobu, aby ją zmierzyć lub przyszpilić. Może wydawać się, iż osobliwość czasem majaczy w dialogu słów i obrazów, że jest to sytuacja, gdzie przedmiot uzyskuje podmiotowość oraz zaczyna rozmowę z oglądającym.

Zdjęcia, które są ze zbiorów krakowskiego Muzeum Fotografii wybrane, a także z kolekcji prywatnych Wojciecha Nowickiego i Jacka Dehnela są crème de la crème fotografii niewytłumaczalnych, zrobionych nie wiadomo w jakim celu, nawet zrobionych źle. W większości są to dzieła błędu oraz przypadku, które należy traktować w fotografii z respektem.

Autorzy tej wystawy nie są skupieni na zagadnieniach tradycyjnych preegzystencji ludzi zarejestrowanych, sytuacji, przedmiotów. Zachęcają, aby zaangażować wyobraźnię oraz potraktować zdjęcia jako nowe, otwarte, autonomiczne światy. Pozwalają nie trzymać się głównych faktów oraz mówić głośno o skojarzeniach natrętnych, także o tych z kosmosu.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Kuratorami wystawy są: Marta Miskowiec i Bartosz Flak. Koordynatorem wystawy jest Bartosz Flak, natomiast aranżacją zajęła się Ewa Satalecka. Publikacja oraz wystawa zaprojektowane zostały przy współpracy studentów z Japońsko-Polskiej Akademii Komputerowych Technik.

Zatem zapraszamy Państwa serdecznie już 29 września 2017 roku, od godziny 18:00, do krakowskiego Muzeum Historii Fotografii im. W. Rzewuskiego, które znajduje się przy ulicy Józefitów 16. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl