Wernisaż Wystawy Olena Siyatovska
Konsumpcjonizm jest ówcześnie jedną z głównych "wartości" człowieka i świata współczesnego.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
8 marca 2018 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki, znajdująca się w mieście Ustka bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wernisaż wystawy Oleny Siyatovskiej, pod tytułem: "Wszystko po 0,99". Wystawa realizowana będzie w granicach rezydencji artystycznej artystki.

Konsumpcjonizm jest ówcześnie jedną z głównych "wartości" człowieka i świata współczesnego. Dzisiaj trzeba przede wszystkim wykształcać w sobie, od najmłodszych już lat, dostrzeganie w człowieku wartości duchowych oraz sakralnych. Wszystkie towary za 0,99 to cena symboliczna, którą płacimy za towary, i które z kolei nie mają odgórnie ustalonej wartości.

Dzieje się tak, ponieważ ich koszt jest przeniesiony z materialnej kategorii na sakralną. Znalezione przedmioty przez Olenę Siyatovską w Ustce wystawione zostały do sprzedaży. W tym celu wykorzystano serwis ogłoszeniowy ze szczegółami sprzedającej osoby. Szkielet handlowego namiotu, markiza, którą wykonano z tkaniny ochraniającej towary przed złą pogodą oraz przed słońcem, performance razem z wahadłem, znajdujący się na rynku miejskim, na którym z kolei artystka pragnie uzyskać informacje dotyczące towarów z pola energetycznego. Wszystko to stanowią metafory, przez samą artystkę stworzonego pojęcia - „duchowego konsumpcjonizmu.” Kwiaty zawinięte w prostą gazetę mają na celu przenieść widza ku problematyce zastąpienia pojęć w masowej kulturze konsumpcji, tym samym podkreślając związki pomiędzy estetyką przeszłości oraz teraźniejszości.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa serdecznie już 8-go marca 2018 roku, czyli w Dzień Kobiet, do Centrum Aktywności Twórczej w mieście Ustka, znajdującego się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się o godzinie 17:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl