Wernisaż wystawy "Obojętnie, gdzie to jest na świecie"

Wernisaż wystawy "Obojętnie, gdzie to jest na świecie"
Nasza wystawa zaprezentuje Państwu kilkadziesiąt obrazów, grafik oraz szkiców Stanisława Baja, jednak głównie będzie to okazja, by spotkać się z autorem.
Gdzie?
Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli w Krakowie - Dom Esterki
Krakowska 46, 31-066 Kraków
Kiedy?
13 lipca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Na samym początku była rzeka. Rzeka, która była żywiołowa, dająca życie, jednak także odbierająca je. Rzeka graniczna, posiadająca głębię czarniejszą niźli mrok. Być może to jednak człowiek? Twarze widziane tysiące razy, jak również portretowane: matki, sąsiadów, spotkanych przypadkowo ludzi, czy też przyjaciół. To opowieści ludzkie. Samotność. Pierwsze raczej było źródło, które biło właśnie tutaj - różne kolory wody, ziemi i nieba, dźwięki tutejszych głosów oraz bezkompromisowość postaw, nareszcie przekonanie, iż nikogo i niczego tak naprawdę nie można poznać, w tym siebie samego. Radość w tych krótkich chwilach zbliżania się ku tajemnicy.

Nasza wystawa zaprezentuje Państwu kilkadziesiąt obrazów, grafik oraz szkiców Stanisława Baja, jednak głównie będzie to okazja, by spotkać się z autorem. Dziełom sztuki w przestrzeni tej wystawy będą towarzyszyć komentarze artysty. Baj opowiada także o życiu, samotności, przyjaźni, źródłach, świetle, zmroku, tajemnicy, czekaniu na nieuchronne oraz na niespodziewane. Poza tym nie zabraknie komentarzy dotyczących bezpośrednio do jego twórczości. Stanisław Baj przyszedł na świat w roku 1953 we wsi Dołhobrody. Artysta prowadzi Pracownię Malarstwa Dyplomującą na Wydziale Malarstwa ASP, Warszawa. Zamieszkuje w stolicy oraz w Dołhobrodach, znajdujących się nad Bugiem. Tworzy on portrety ekspresyjne, a także hipnotyzujące pejzaże. Maluje je od wielu już lat na brzegiem rzeki, ponieważ lubi niespodzianki.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 13-go lipca 2018 roku, do krakowskiego Muzeum Etnograficznego imienia S. Udzieli - Dom Esterki, znajdującego się przy ulicy krakowskiej 46. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl