Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy „Na fali linorytu” Natalii Żuk

Wernisaż Wystawy „Na fali linorytu” Natalii Żuk
 
Kompozycje wielowarstwowe obrazów wyrażają także jej pogląd na rzeczywistość, iż każde zdarzenie to suma wielu składowych, a każda chwila ma inne znaczenie
gdzie?Dom Sztuki - GAK
Stryjewskiego W. 25, 80-607 Gdańsk
kiedy?20 września 2019 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorGdański Archipelag Kultury

Linoryt to technika, która pozwala autorce wystawy na wyrażanie emocji oraz na przetworzenie nadmiaru wrażeń. Jeśli chodzi o pracę, to w pierwszym jej etapie tworzy szybkie oraz dynamiczne szkice wprost na linoleum. Później są one porządkowane w trakcie procesu wycinania. Właśnie w taki sposób powstają matryce. Później z kolei autorka je drukuje, nakłada na siebie, nawarstwia, łączy liczne małe w jeden kawałek papieru. W taki właśnie sposób potem powstaną kompozycje bardziej dynamiczne.

To podejście jest również odejściem od technik tradycyjnych, gdzie jest odbijana jedna matryca w jednym czasie. Jednakże ta modyfikacja pozwala artystce na to, żeby dokonywać zmiany w pracach, a także eksperymentować. Kompozycje wielowarstwowe obrazów wyrażają także jej pogląd na rzeczywistość, iż każde zdarzenie to suma wielu składowych, a każda chwila ma inne znaczenie, zaś niezwiązane z pozoru elementy maja na siebie wzajemny wpływ. Podczas wystawy: „Linoryty na fali” zaprezentujemy Państwu prace artystki, jakie powstawały w ciągu ostatnich 4 lat. To cykle: "Miejska mozaika", "Deja vu" i dyplomowe "Sarajewskie impresje". Również pojawią się linoryty pochodzące z nieukończonej jeszcze serii, noszącej tytuł: „Myśli i wspomnienia” (rok 2019).

Natalia Żuk urodziła się w roku 1993, skończyła Grafikę (Akademia Sztuk Pięknych, Gdańsk, rok 2018). Pasją autorki jest poznawać świat, a także ludzi w nim żyjących, a przejawia się to oczywiście ciągłymi podróżami. Pracowała oraz mieszkała na przykład w: Bułgarii, Czechach i na Węgrzech (wolontariat w granicach programu, pod nazwą: Erasmus + i studia). W trakcie projektu węgierskiego w roku 2017 Natalia popularyzowała sztukę pośród mieszkańców społeczności wiejskiej przez tworzenie murali, jak również prowadzenie plastycznych warsztatów. Artystka pracowała także nad unikatową książką kucharską, jaka zawierała przepisy na potrawy regionalne i portrety oraz historie kucharzy, innymi słowy osób pochodzących ze społeczności lokalnej. W tamtym okresie Natalia zwiedzała tez dużą część Bałkanów. te podróże, a w szczególności Sarajewo stały się jakże silnymi inspiracjami artystycznymi. Owocem tych wycieczek jest cykl dyplomowany linorytów, noszący tytuł: „Sarajewskie impresje” (rok 2018), jaki ukazuje przeróżne oblicza wspaniałej stolicy Bośni oraz Hercegowiny, jak również wrażenia z Bałkańskiego Półwyspu. Artystka wzięła także udział w paru wystawach zbiorowych graficznego projektowania, czy malarstwa na gdańskiej ASP i różnych częściach Trójmiasta. Na szczególną uwagę zasługują indywidualne wystawy: fotografii (2015 rok - fotoreportaż „Nauczyciele- analiza”) Wojewódzka i Miejska Publiczna Biblioteka w mieście Gdańsk oraz linorytu z roku 2019 w Domu Zarazy - „Po kawałku”.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Obszary działań autorki wystawy to: projektowanie graficzne, grafika artystyczna, fotografia, ilustracja, jak również tworzenie poezji (w tym śpiewanej). Zaś od roku 2018 jest stałą bywalczynią trójmiejskich slamów poetyckich, recytuje gościnnie w poznaniu (2019 rok Mistrzostwa Slamu Poetyckiego). Kobieta ciągle się rozwija oraz odkrywa nowe inspiracje, ale wraca zawsze do swego linorytu.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go września 2019 roku, do gdańskiego Domu Sztuki GAK, przy ulicy Stryjewskiego W. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Organizator: Gdański Archipelag Kultury.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl