Wernisaż Wystawy "Momenty" Bartosz Kołata

Wernisaż Wystawy "Momenty" Bartosz Kołata
Bartosz Kołata stara się badać jak złożony jest ludzki umysł oraz osobowość ludzka, podejmuje próby odnalezienia oraz zidentyfikowania granic pomiędzy ewidentnym złem i człowieczeństwem.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
9 maja 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Klub Żak w Gdańsku

Wystawa "Momenty" jest zbiorem obrazów dociekliwego człowieka, który ponad wszystko jest obserwatorem rzeczywistości. Zatem sztuka Bartosza Kołaty zaangażuje Was intelektualnie oraz emocjonalnie, poza tym komunikuje się z Państwem z pomocą swego własnego i niepowtarzalnego języka. Dla artysty fotografia stanowi punkt wyjścia, czy rodzaj szkicu zaś jego obrazy potrafią opowiadać o ludziach zostawionych w samotności, a także w życiu wypełnionym przemocą seksualną i fizyczną. Artysta nie pozostaje obojętny na zło, dziejące się wokoło. Bartosz Kołata stara się badać jak złożony jest ludzki umysł oraz osobowość ludzka, podejmuje próby odnalezienia oraz zidentyfikowania granic pomiędzy ewidentnym złem i człowieczeństwem. Jego obrazy mogą przywracać wrażliwość, której tak bardzo potrzebują ludzie, by zrozumieć życie przez pryzmat sztuki.

Artysta - Bartosz Kołata stara się interpretować codzienność z pomocą malarstwa, przy czym kreśli portret kapitalisty, zupełnie nie czułego na świat, który zanurzony jest w swoim dobrobycie. Pojawiają się więc obrazy, które przedstawiają kosztowne zegarki, nowoczesne samochody i hostessy, czy też futra.

Na wystawie Klubu Żak zaprezentujemy Wam przez malarstwo zaprzyjaźnione ze sobą osoby, a my dzięki temu możemy obejrzeć ciekawe portrety psychologiczne. Artysta stawia siebie jako obserwatora i skupia się na swym życiu codziennym, na otaczających go sytuacjach, jak również ludziach. Portretuje ludzi, którzy się uśmiechają, mimo tego, iż jego prace wypełnia melancholia. Może to wynikać z upływu czasu oraz ulotności życia. Impast, faktura, dukt pędzla i kolor są istotną częścią każdego obrazu. Jego malarstwo nie moralizuje i nie poucza, a raczej stara się przypomnieć, iż krocząc przez ten świat, uczymy się widzieć i docenić chwilę obecną, jej wagę.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Bartosz Kołata zadebiutował w roku 2007 w Irlandii. To właśnie tam, z rąk ważnego artysty Bryana Maguire otrzymał Art Award Irish. W roku 2016 zaś, był finalistą konkursu międzynarodowego, pod nazwą: Luxembourg Art Award. Artysta porusza przede wszystkim społeczne tematy, nie obce są mu również tematy polityczne, ponieważ za pomocą swojego malarstwa komentuje on współczesną rzeczywistość. Zatem twórczość Kołaty wpisana jest w ruch LGBT prezentowany przez sam Klub Żak, a także stanowi promocję polskiego młodego malarstwa. Artysta jest związany z Toruniem, Gdańskiem oraz z Dublinem.

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 9-go maja 2019 roku na wernisaż wystawy "Momenty", do Gdańskiego Klubu Żak, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl