Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Mistrzowie Szkoły Paryskiej"

Wernisaż wystawy "Mistrzowie Szkoły Paryskiej"
 
Powrót do czasów, kiedy gościła sztuka Moneta, Picassa, czy też Cézanne’a nie jest możliwy i trudny do uzasadnienia.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?9 października 2017 od 19:30 do 21:00
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 9-go października 2017 roku, w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, znajdującej się przy Placu Zdrojowym 2, od godziny 21:00. Kuratorką jest Olga Miłoszunas. Lata dwudzieste wieku XX to czas, kiedy słabną awangardowe kierunki wstępujące w sztuce nowoczesnej. Powstałe przed pierwszą wojną światową nowe "izmy" natomiast wypalają się, jednak ich zdobycze zagoszczą na stałe w malarskim repertuarze wielu artystów.

Powrót do czasów, kiedy gościła sztuka Moneta, Picassa, czy też Cézanne’a nie jest możliwy i trudny do uzasadnienia. Tempa nabiera jednak oraz intensywności surrealizm, który z resztą obejmuje również pozamalarskie dziedziny i wymyka się nieco tej prostej definicji "izmów", które odnoszą się jedynie do malarstwa. Teoria oraz praktyka surrealistyczna nie znalazły oddźwięku w poszukiwaniach artystycznych z École.

W 1921 roku Picasso rozpoczął bardzo płodny w następstwa artystyczne okres powrotu do "klasycyzmu śródziemnomorskiego" dotyczącego głównie antyku. Nie ma zatem tendencji dominującej, rzec by nawet można, że wolno wszystko. Pojawiają się najróżniejsze techniczne, stylowe, egzystencjalne oraz wyrazowe malarskie mieszanki. Artyści w gąszczu możliwości, często przeciwstawnych sobie, znajdywali swoją dykcję. Poszukiwania takie były powszechne, a także wzbogacające dla dialektów i języków malarskich.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl