Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Marcin Kaliński „Dreams”

Wernisaż Wystawy Marcin Kaliński „Dreams”
 
Niektóre filozoficzne teorie przejawiają sferę nieświadomości w postaci sennych marzeń.
gdzie?Nowa Kolonia
Aleja Grunwaldzka 51, 80-180 Gdańsk
kiedy?11 stycznia 2018 od 20:00 do 22:00
organizatorKolonia Artystów

Potoczne rozumowanie nieświadomości sytuuje nasze nieświadome akty poza obrębem, tego uważanego za ważne, dlatego, że są one wynikiem pewnych braków, na przykład wiedzy, niezamierzonej wieloznaczności, czy też pomyłki po prostu. Niektóre filozoficzne teorie przejawiają sferę nieświadomości w postaci sennych marzeń. Pada pytanie czy sen mógłby powiedzieć nam coś ważnego o nas samych?

Autor wystawy - Marcin Kaliński podejmuje się spisywania swych marzeń sennych. Rozpoczął to przedsięwzięcie już kilka lat wstecz. Jak do tej pory zebrał więcej niż setkę snów. Projekt, który zaprezentujemy Państwu w Kolonii Artystów, nosi nazwę: "Dreams". Jest to 5 fotografii, które stanowią wizualny zapis marzeń sennych samego artysty. Każda z fotografii jest zakomponowaną starannie sytuacją dotycząca jednej historii, ponieważ ich tematyka kręci się wokoło politycznych wątków, a także społecznych oraz tych, które dotyczą osobistego życia autora. Fotografie, które Wam zaprezentujemy przedstawiają odrealnione sytuacje, jak również te niecodzienne oraz abstrakcyjne

W momencie szukania odpowiedzi na pytanie o historię, którą obraz przedstawia, nie możemy odnaleźć odpowiedzi jednoznacznej, bo otworzy się przed nami otchłań wieloznaczności nieredukowalnej. Bo czym dla odbiorców mogłaby być posmarowana starannie kanapka, na którą powędruje potem plaster kiwi, mango i ananasa? Dlaczego Paweł Althamer leży pośród doniczkowych roślin i jest pomalowany cały na kolor zielony i jest ponad to pokryty wzorami w kolorze czarnym?

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa serdecznie już 11-go stycznia 2018 roku, do gdańskiej Nowej Kolonii, znajdującej się przy Alei Grunwaldzkiej 51. Zaczynamy o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl