Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Malarstwa Tomasza Kosteckiego

Wernisaż Wystawy Malarstwa Tomasza Kosteckiego
 
Forma dynamiczna wyścigowych samochodów, czy też napięcie lin należących do żaglówek są realizacjami mistrzowskimi pod względami malarskimi, a także perfekcyjne jeśli chodzi o technikę.
gdzie?Galeria Sztuki Glaza Expo Design
Długi Targ 20/21, 80-828 Gdańsk
kiedy?6 października 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorGaleria Sztuki Glaza Expo Design

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Tomasza Kosteckiego, którego warsztat jest po prostu mistrzowski, zwłaszcza w interpretacji twórczej modernizmu. Wyobraźmy sobie transatlantyk, którego tłem są ikony Nowojorskiej architektury, zaś na pierwszy plan wysuwają się jachty na pełnym wietrze z żaglami wypełnionymi nim. Tak przedstawia się jedna z malarskich fascynacji Kosteckiego. Fascynacja numer dwa dotyczy doskonałości form samochodów wyścigowych zestawionych właśnie z pełnymi wiatru żaglami, które walczą z wiatrem na pełnym morzu. Forma dynamiczna wyścigowych samochodów, czy też napięcie lin należących do żaglówek są realizacjami mistrzowskimi pod względami malarskimi, a także perfekcyjne jeśli chodzi o technikę. Wszystko to wynika przede wszystkim z rzetelnych studiów Tomasza Kosteckiego nad obiektami, które wybrał.

Wernisaż wystawy artysty odbędzie się już 6-go października 2017 roku, w gdańskiej Galerii Sztuki, o nazwie Glaza Expo Design, znajdującej się przy ulicy Długi Targ 20/21 od godziny 18:00. Kostecki zaprezentuje na wernisażu selekcję olejnych obrazów.

Tomasz Kostecki urodził się w roku 1964. Jest on absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych imienia Kenara, które znajduje się w Zakopanem. Artysta swoje prace wystawiał na licznych wystawach, dzięki czemu miał możliwość, aby zaprezentować swe prace w różnych krajach na świecie, na przykład w: Stanach Zjednoczonych, Portugalii, Niemczech oraz Austrii. Prowadził współpracę z Gallery of Fine Art National Heritage , w Kalifornii, było to w latach od 1989 do 1991. Natomiast w roku 1998 wystawił oraz przygotował cykl obrazów, które dotyczyły historii portugalskich odkryć na Expo 98’, Lizbona. Warto również dodać, że Muzeum Würth, znajdujące się w Niemczech, w latach od 2000 do 2002 zakupiło sześć prac artysty do swej kolekcji.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl