Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Malarstwa "Morze, Statki, żagle" Gabriela Oleszka

Wernisaż Wystawy Malarstwa "Morze, Statki, żagle" Gabriela Oleszka
 
Koledzy ze stowarzyszenia zachęcili go, a w szczególności czołowa artystka grupy, czyli Barbara Wojtanowska, żeby zajął się olejnym malarstwem.
gdzie?Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
kiedy?3 października 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizator"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Gabriela Oleszka, który urodził się w roku 1948, w mieście Wałbrzych. Prawie całe swoje zawodowe życie spędził on na morzu. Publikował wiele artykułów oraz opowiadań w prasie ogólnopolskiej oraz prasie wybrzeża. Autor licznych fachowych publikacji, znajdujących się w specjalistycznej prasie. Również napisał trzydzieści dziewięć książek, jak na przykład: "Dotknięcie piekła", SOS "Bright Star", Kosynierzy z "Daru Pomorza", "Zdążyć, na czas", "Smak winy", "Ostatni Rejs", "Długa wiosna", czy "Powrót na żądanie", "Niedobry syn", "Opowieści z morza" i inne. Jest mu najbliższa marynistyka, jednak kilka przez niego napisanych książek ma charakter tak zwanej politycznej fikcji. Jest również członkiem Stowarzyszenia Bałtyckiego Marynistów, zwanego "Mare Nostrum".

Koledzy ze stowarzyszenia zachęcili go, a w szczególności czołowa artystka grupy, czyli Barbara Wojtanowska, żeby zajął się olejnym malarstwem. W swym dorobku ma ponad 220 obrazów. Są to zazwyczaj obrazy z tematyki marynistycznej. Przygotował na tę wystawę, która odbędzie się w Galerii "Wyspa Skarbów" Archipelagu Gdańskiego Kultury, już 3-go października 2017 roku, od godziny 18:00, kilka obrazów z tematyki plaż tutejszych, które poznał świetnie w trakcie drugiego pleneru malarskiego (Wyspa Sobieszewska "Asymetria Wyspy" rok 2016).

Parę innych obrazów jest jego ulubionym tematem - żaglowce. Niektóre są pod żaglami, niektóre całkiem bez żagli. Są również rybackie łodzie. Sopocianin przygotował także kilka obrazów, które nawiązują do uroków swego kochanego miasta. Wydarzenie jest bezpłatne. Zapraszamy serdecznie!

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl