Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Malarstwa Kati Dobrogo "Wagina"

Wernisaż Wystawy Malarstwa Kati Dobrogo "Wagina"
 
Prace pochodzą z cyklu obrazów, które przedstawiają często niedocenianą oraz nieszanowaną część ciała kobiety - waginę.
gdzie?Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
kiedy?13 grudnia 2017 od 19:00
organizatorSztuka Wyboru

Katarzyna Dobrogowska inaczej Kati Dobrogo przyszła na świat w roku 1988, w Milanówku. Zajmuje się ona grafiką warsztatową oraz malarstwem, a także barwnym linorytem i drukiem na tkaninie. Głównie interesuje artystkę człowiek i jego cielesność, erotyzm oraz kobiecość.

Cykl Wagina - Lady w czerwieni, Róża, Pawie oczko. Prace pochodzą z cyklu obrazów, które przedstawiają często niedocenianą oraz nieszanowaną część ciała kobiety - waginę. Historia ludzkości ma na swoich kartach zapisane, iż miejsca intymne kobiet były uznawane za obrzydliwe, nieczyste, czy też niewarte większego zainteresowania. Niewiele się obecnie zresztą zmieniło i nadal miejsca te pozostają tematem tabu. Dużo ludzi nie potrafi nawet publicznie wypowiedzieć słowa "wagina".

Artystka zatem postanowiła ukazać piękno oraz różnorodność organów rozrodczych u kobiety. Zastosowała w tym celu duży format, żeby wzmocnić odbiór, a także pokazać mnogość szczegółów. Ukazuje na swoich obrazach różne kształty waginy, ponieważ każda jest inna, jak inna jest każda kobieta. Spajającym cykl elementem, prócz motywu jest czerwony lub różowy kolor. Występuje on w odpowiednio zróżnicowanym natężeniu na obrazach. Czerwień to kolor utożsamiany często z kobiecością, z krwistością ciała, z krwią menstruacyjną, ale także ze świętością, siłą i władzą.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy już 13-go grudnia 2017 roku, do gdańskiej Sztuki Wyboru, znajdującej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 19. Zaczynamy o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl