Wernisaż Wystawy Malarstwa Bogdana Barczyka "Dzieci modlące się."

Wernisaż Wystawy Malarstwa Bogdana Barczyka "Dzieci modlące się."
Autorskie prace Bogdana Barczyka cieszą się popularnością wśród odbiorów, którzy cenią obrazy niosące istotne i intrygujące przesłanie.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
8 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Bogdana Barczyka. W przestrzeni dworkowej galerii w Sopocie przy ulicy Czyżewskiego 12 zaprezentowana zostanie wystawa obrazów z serii"Dzieci modlące się." Obrazy prezentowane podczas wystawy powstały w latach miedzy 2000 rokiem, a 2018.

Bogdan Barczyk urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem szwedzkiej akademii w Lund Art Academy Malmö. Artysta specjalizuje się w malarstwie i małych formach rzeźbiarskich. Prace Barczyka są bardzo rozpoznawalne, analiza dzieł pozwala na wielopłaszczyznowość interpretacji. Sam artysta mówi o sobie: "Tradycjonalista". W pracach interesują go momenty z codziennego życia. Z wielkim kunsztem maluje kopie obrazów należących do dorobku mistrzów światowego malarstwa, klasyków.

Autorskie prace Bogdana Barczyka cieszą się popularnością wśród odbiorów, którzy cenią obrazy niosące istotne i intrygujące przesłanie. Chociaż prace te są bardzo czytelne, to jednocześnie mają bardzo indywidualny charakter. Rzec można, że są jedyne w swym charakterze oraz są niezbyt łatwe do skopiowania. Każda z prac przypomina nieco opowieść. Odnajdziemy w nich emocje, radość, uczucia, łzy. Z pewnością nie ma w nich pustki. Bogdan Barczyk uważa, iż obraz powinien umieć uchwycić tę jedyną chwilę. Moment ten ma znamiona niepowtarzalności oraz charakteryzują go fragmenty dnia, które nie powinny zezwalać na "uchwycenie". Dowodem dla tej artystycznej koncepcji są obrazy przedstawiające spontanicznie modlące się dzieci. Prace powstał w przedziale 2000 - 2018.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach. Między innymi: w Gdańsku, w Galerii Mariackiej w 2016 roku („Tak się dzisiaj nie maluje”); w Warszawie, w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa w 2017 roku („Dzieła zrabowane oraz dzieła odzyskane przez Polskę”); w Toruniu, w Wyższej Szkole (WSKiM) Kultury Medialnej i Społecznej podczas XXI Forum Polonijnego. Bogdan Barczyk jest autorem obrazu, wizerunku świętego Andrzeja Boboli. Praca wykonana została na zlecenie prywatnego sponsora dla kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Gdańsku.

Jedna z ostatnich aktywności Bogdana Barczyka to próba podjęcia działań, które zmierzają do powołania do istnienia fundacji „Opera perdita”. Owa „Opera perdita" ma na celu stworzenie kolekcji kopii dzieł zrabowanych podczas drugiej wojny światowej. Ma także przypominać w malarstwie o bohaterstwie żołnierzy wyklętych oraz promować polską kulturę oraz dziedzictwo narodowe na terenie Rzeczpospolitej oraz poza jej granicami.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl