Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Malarstwa Alicji Kubickiej "Pozwól się zaskoczyć"

Wernisaż Wystawy Malarstwa Alicji Kubickiej "Pozwól się zaskoczyć"
 
Tematem tej wystawy nie jest sama treść obrazów, ale raczej postawa artystki względem malarstwa.
gdzie?Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
kiedy?11 stycznia 2018 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorKlub Żak w Gdańsku

Artystka o swojej pracy twórczej mawia, że zjawiskiem, które bezustannie ją zastanawia jest perspektywiczne zniekształcenie. Takim właśnie zniekształceniem charakteryzuje się głównie fotografia. Frapuje ją również to, jak można owo zniekształcenie perspektywiczne wykorzystać w malarstwie pejzażowym. Zastanawia ją też atomizacja fotograficzna otoczenia, czyli synteza i rozbijanie kolażowo traktowanej rzeczywistości wizualnej. Jednak tematem tej wystawy nie jest sama treść obrazów, ale raczej postawa artystki względem malarstwa. Posługuje się ona akrylowym malarstwem, przy czym stara się nie odchodzić od niego.

Jej zdaniem wybór własnie takiego medium równoznaczny jest z narzucaniem sobie ograniczenia, jednak takiego, które jest pozytywne. Ograniczenie to zdaniem autorki wystawy pojmowane jest jako cecha, która użyźnia obszar formalnych ćwiczeń i sprawiająca, iż samo malarstwo ma wielki sens. Dla artystki oczywistą konsekwencją tego rozumowania jest potraktowanie malarstwa, albo w ogóle sztuki, jako anty-anegdotycznej oraz specyficznej formy wypowiedzi, która daje pretekst do zabawy formą. Niech to nie będzie jednak krytyką filozofii w malarstwie.

Autorka - Alicja Kubicka przyszła na świat w roku 1993, w mieście Bydgoszcz. Pracuje oraz mieszka w Trójmieście. Od roku 2016 jest rezydentką Kolonii Artystów. Również jest absolwentką wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (rok 2017). Poza tym była laureatką Grand Prix, konkurs PMS Świeża Krew, rok 2017, który był organizowany przez Galerię Socato, Wrocław. Cykl dyplomowy obrazów zainspirowany został kadrem pochodzącym z filmu Powiększenie Antonioniego został wybrany, by wziąć udział w wystawie, pt.: Najlepsze Dyplomy 2017, Gdańsk.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wystawę zapraszamy już 11-go stycznia 2018 roku, do gdańskiego Klubu Żak, znajdującego się przy Alei Grunwaldzkiej 195/197. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl