Wernisaż Wystawy Luisa Spina Rozmowy nad brzegiem
A czy znacie to uczucie, które każe człowiekowi rzucić wszystko i podążać naprzód, tak by się dowiedzieć, co czeka za rogiem?
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
23 listopada 2017 od 18:00
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy zatytułowanej Rozmowy nad brzegiem. Wystawa realizowana jest w ramach artystycznej rezydencji Luisy Spiny. Drodzy Państwo, czy kiedykolwiek stojąc przy morskim brzegu próbowaliście odgadnąć, co się znajduje tuż za linią horyzontu? A czy znacie to uczucie, które każe człowiekowi rzucić wszystko i podążać naprzód, tak by się dowiedzieć, co czeka za rogiem?

W trakcie rezydencji artystycznej, która miała miejsce na scenie w Słupsku, w miejscu zarezerwowanym dla Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, artystka Luisa Spina zajmowała się projektem zatytułowanym „Rozmowy nad brzegiem”. Efektem warsztatów artystycznych, które odbywały się z udziałem lokalnej społeczności dwóch miast Słupska i Ustki stały się próby stworzenia przez Luisę Spinę unikalnego obrazu horyzontu, który dostrzec można z linii brzegowej morza. Warsztaty pozwoliły stworzyć swoisty dialog, który nawiązał się między obserwatorami, a miejscem obserwacji, a także między uczestnikami owych warsztatów. Artystka wspólnie z mieszkańcami, którzy zaproszeni zostali do udziału w projekcie, wyruszyła w podróż, która skierowała ją w głąb wyobraźni. Pokierowała hen za horyzont, tak by odkryć nieznane pokłady, które niesie ze sobą każda podróż.

Wystawa Luisy Spiny zorganizowana została w Słupsku przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej. Oglądać ją będzie można już 23 listopada. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Wystawa oparta będzie na dokumentacji, którą wykonano podczas warsztatów. Warsztaty stały się także inspiracją i motorem do stworzenia prac przez Luisę Spinę. Trzy dni po dacie wernisażu, 25 listopada, artystka zaprasza do zaangażowania się podczas kolejnych już „Rozmów nad brzegiem”. Tym razem odbędą się one w Ustce, na plaży. Tu właśnie wykreowano interaktywną przestrzeń.

Artystka, Luisa Spina jest Włoszką. Od dekady mieszka w Londynie. Tu zajmuje się społeczną rzeźbą i to zarówno w sferze edukacyjnej, jak i praktycznej. Początek tej działalności to role teatralne, w które artystka zaangażowała się już piętnaście lat temu. Sześć lat temu ukończyła studia artystyczne. Stała się absolwentką Central Saint Martins w Londynie. Praca rzeźbiarska to dla Luisy Spiny pretekst do podjęcia ważnych zagadnień socjopolitycznych. Trzy lata temu ukończyła studia magisterskie. Ma za sobą edukację na kierunku "rzeźba społeczna". Uzupełniła ją o liczne kursy w dziedzinie terapii artystycznej i filozofii dziecięcej. Od trzech lat działa w szeregach Royal Society of Arts. Zajmuje się projektem Small Gatherings for Big Thoughts, gdzie akt spożywania posiłku stał się katalizatorem inicjującym dialog poświęcony różnicom kulturowym. Ostatnie cztery lata w życiu Luisy Spiny to czas, w którym artystka traktuje o analizowaniu przeróżnych strategii, które pozwalają na angażowanie społeczeństwa do kreatywnych działań wywołujących dialog, wymianę myśli oraz refleksję.

Serdecznie zapraszamy! Luisa Spina w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, przy ulicy M. Zaruskiego 1a. Tego nie można przegapić!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl