Wernisaż wystawy "Ludzkość" Michał Rutkowski

Wernisaż wystawy "Ludzkość" Michał Rutkowski
Kiedy jest czas pokoju świszczy kolorowo dziecięca huśtawka, dzieje się to nad soczystą, zieloną trawą oraz pośród złotych pól zboża, zaś kobieta dba ponad wszystko, żeby jej uroda nie przemijała.
Gdzie?
Galeria Schody
Nowy Świat 39, 00-029 Warszawa
Kiedy?
7 grudnia 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Galeria Schody

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy, byście odwiedzili unikalną, a także magiczną, odkrywczą oraz pełną artystycznej mądrości wystawę.

Nabuchodunozor, wzniósł Babilon i wówczas w wielkiej potrzebie pieniędzy odsprzedał w niewolę egipską semickie narody, które z opresji wydostały się dopiero dzięki Mojżeszowi. Od tamtego czasu cały Wschód jest niestety nastawiony negatywnie do pieniędzy w formach wszelakich, bo widok monety przypominał właśnie odkupowanie ludzi do niedoli. Rzymskie imperium wchodząc do Palestyny, znowu przyniosło pieniądze, zaś Jezusowa rewolucja zakończona została, jak doskonale wiemy, samoofiarą - zresztą bardzo okrutną i krwawą. Kiedy nie można poświęcić innych środków, by zamanifestować własną tożsamość, człowiek po dziś dzień dla problemu oraz uwagi poświęci swe ciało.

Teraz z innej strony: ataki na World Trade Center zdecydowanie nie były przypadkiem, szczególnie biorąc pod uwagę symbolizm pieniężny i handlowy. Duże znaczenie dla współczesności ciągle ma epoka kolonialna, a także pamięć pracy przymusowej. Geopolityczne zmiany natomiast są niezmiennie powodowane przez idee dotyczące tematów niewoli etnicznych grup oraz całych narodów, tak w odległej, jak również bliższej przeszłości.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Kiedy jest czas pokoju świszczy kolorowo dziecięca huśtawka, dzieje się to nad soczystą, zieloną trawą oraz pośród złotych pól zboża, zaś kobieta dba ponad wszystko, żeby jej uroda nie przemijała. Wspomnienia zatrzymane w albumach rodzinnych są tematem do rozmów przy herbacie czy kawie w gronie najbliższych, ludzie spędzają czas na matrymonialnych problemach oraz na walczeniu z kryminałem - przedsionkiem terroryzmu ogólnoświatowego. Teoretycznie nieprzewidywalna wojna, potrafi zniszczyć wszelakie wysiłki dla szczęścia ludzi, wżera psychologiczne lęki z minionych wieków, w spokojny świat. Od nowa je wskrzesza i robi to coraz mocniej. Szczęśliwe pokolenia i czasy, które żyją z normalnymi problemami codzienności. Zdają się one wyjątkowe w historii naszej planety.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 7-go grudnia 2018 roku, w warszawskiej Galerii Schody, znajdującej się przy ulicy Nowy Świat 39. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl