Wernisaż wystawy "Łaknące przestrzenie"

Wernisaż wystawy "Łaknące przestrzenie"
Tytuł wystawy "Łaknące przestrzenie" to opowieść o artystycznych przestrzeniach przepełnionych pragnieniami, pożądaniem, marzeniami.
Gdzie?
Galeria Sztuki Attis w Krakowie
Starowiślna 14, 31-032 Kraków
Kiedy?
26 sierpnia 2016 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Galeria Sztuki Attis

26 sierpnia 2016 o godzinie 19:00 w Attis Galeria Sztuki w Krakowie przy ulicy Starowiślnej 14 rozpocznie się wernisaż wystawy "Łaknące przestrzenie". Autorką prac jest Maja Woźniak, rzeszowianka urodzona w 1989 roku. Artystka w 2016 na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki obroniła dyplom. Artystka szczególna sympatią darzy figuracje, w których widzi najwięcej możliwości. W pracy dyplomowej tłumaczy, że pragnie stworzyć wieloznaczną formę o charakterze fantastycznym, która zainicjuje interpretacje, zaintryguje oraz poruszy odbiorcę oraz stanie się odkryciem również dla autorki.

Maja Woźniak poszukuje formy dzieł w twórczym procesie. Nie tworzy żadnego założenia docelowej formy, w czym podobna jest do Szapocznikow Aliny. Artystkę inspiruje twórczość Adamiego Valeria oraz Giacomettiego Alberta. Tytuł wystawy "Łaknące przestrzenie" to opowieść o artystycznych przestrzeniach przepełnionych pragnieniami, pożądaniem, marzeniami.

Podczas wizyty w ATTIS Galeria Sztuki zobaczyć będzie można prace na papierze oraz rzeźby, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Wejście do Galerii Sztuki jest bezpłatne! Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl