Wernisaż wystawy Katarzyny Karpowicz "Małe wielkie życie"

Wernisaż wystawy Katarzyny Karpowicz "Małe wielkie życie"
Wystawa Katarzyny Karpowicz zabierze odbiorców ku światu dzieciństwa. Dziecko jest tutaj jednym z wracających motywów przy okazji mowy o malarstwie artystki.
Gdzie?
Galeria Sztuki Platon
Krupnicza 13, 50-075 Wrocław
Kiedy?
5 października 2019 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
PLATON Galeria Sztuki

Już 5-go października 2019 roku, w sobotę, o godz. 17:00 w naszej galerii będzie miał miejsce wernisaż wystawy samej Katarzyny Karpowicz, pod tytułem: "Małe wielkie życie". Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy do wrocławskiej Galerii Sztuki Platon, znajdującej się przy ulicy Krupniczej 13. Wydarzenie jest bezpłatne.

Wystawa Katarzyny Karpowicz zabierze odbiorców ku światu dzieciństwa. Dziecko jest tutaj jednym z wracających motywów przy okazji mowy o malarstwie artystki. Zobaczycie Państwo podczas naszej wystawy serię obrazów, jakich bohaterami głównymi mają być właśnie dzieci. Artystkę ciekawi głównie symbolika dziecka, ale nie jedynie w kontekście motywów malarskich, ale głównie jako przypomnienie co w życiu jest ważne. Na obrazach Karpowicz dzieci razem bawią się na ulicach, a także jedzą lody, graja w kulki, rozmawiają z kotem, zbierają jabłka znajdujące się w sadzie, rozmawiają w strugach deszczu, czytają książki, stoją w śniegu, czy też oglądają z rodzicami zaćmienie słońca. Czasami są samotne, czasami w relacjach z rodzeństwem, czy z przyjaciółmi, czasami po prostu są znudzone.

Artystka w swych nowych pracach ukazuje świat z granicy snów, czy powidoków wspomnień, które stworzyła ona sama, łączących wspólnymi elementami piękna oraz spokoju zwykłego istnienia. Pośród prac, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy znajdziecie Państwo także portrety dzieci, trzymających szklane kulki - symboliczne. Aby poznać ich tajemnice naprawdę warto wybrać się na wystawę do Galerii Platon, by zobaczyć całą kolekcje obrazów.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Sama Katarzyna Karpowicz mówi o tym, jak jej wystawa powstawała. Czas zatrzymał się dla artystki nagle. Wówczas mało rzeczy było dla niej istotnymi. Naprawdę tylko to, by żyć. Troszkę niczym w dzieciństwie, aby dni stawały się coraz dłuższe, żeby troszeczkę się ponudziła, bez jakiegokolwiek względu na rzeczywistość dorosłych. Zatem instynktownie rozpoczęła malowanie serii obrazów "dobrych", czyli takich, aby się je przyjemnie malowało, aby mogła malować piękne oraz zwykłe rzeczy, ponieważ właśnie na to miała ochotę. Artysta zawsze maluje co chce w danej chwili, a także jak chce, jak wówczas kiedy była małym dzieckiem. Odczuwa wtedy prawdziwą artystyczną wolność. W tych momentach najbardziej docenia, jak przepiękne jest małe, lecz wielkie życie.

Artystka - Katarzyna Karpowicz przyszła na świat w roku 1985, w mieście Kraków. Skończyła ASP, wydział Malarstwa z oceną celującą, pod kierownictwem profesora Grzegorza Bednarskiego oraz profesora Leszka Misiaka, w roku 2010. Zostało zrealizowane kilkanaście wystaw, tak w kraju, jak również poza jego granicami. Teraz tworzy i mieszka w swej pracowni krakowskiej. Głównie zajmuje się malarstwem olejnym, jak również pracuje chętnie w mieszanej technice, wykonywanej na papierze. W swych obrazach jest skupiona głównie na człowieku, jaki jest przewodnim motywem jej obrazów. Ponad to maluje obrazy figuratywne, cechujące się własnym indywidualnym sposobem obrazowania. Przez temat, kolor, światła i materię farby stara się budować nastrój, jaki jest niezwykle ważną składową prac artystki. Malarka zachęca również do dowolnej oraz samodzielnej interpretacji dzieł, ponieważ twierdzi, że obrazy także dla niej samej, zostają tajemnicą. Inspiracje czerpie głównie z pamięci, snów, obserwacji, filmów, literatury i muzyki.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl