Wernisaż Wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!"

Wernisaż Wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!"
Monograficzna wystawa prac Józefa Robakowskiego prezentuje dorobek artysty, który odegrał ogromną rolę w kształtowaniu się powojennego oblicza sztuki.
Gdzie?
Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Kiedy?
10 maja 2018 od 19:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Państwowa Galeria Sztuki

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy prac Józefa Robakowskiego, jednego z najwybitniejszych artystów reprezentujących polską sztukę XX oraz XXI wieku. Inauguracja wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!" odbędzie się 10 maja, o godzinie 19:30 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przy Placu Zdrojowym 2.

Monograficzna wystawa prac Józefa Robakowskiego prezentuje dorobek artysty, który odegrał ogromną rolę w kształtowaniu się powojennego oblicza sztuki. Wystawa prezentuje prace należące do kolekcji artysty, a także te z prywatnych kolekcji. Prezentowane prace powstawały przez cały okres artystycznej działalności twórczej Robakowskiego i wykonane zostały w różnych technikach. Wystawa obejmuje prace z wczesnych lat twórczości (między innymi: 4 pola ostrości, Dmuchana głowa)oraz ostatnie realizacje.

Artysta Józef Robakowski studiował w Toruniu i tu rozpoczęła się jego przygoda z fotografią, fotoobiektami oraz fotokolażami. Od 1960 roku Robakowski zajmował się fotografią, której nadał zupełnie inne oblicze artystyczne. Fotografie odrywały się od płaskiej, standardowej powierzchni fotograficznego materiału i ulegały uporzestrzennieniu, zyskiwały trójwymiarowość. Kolejne lata dały początek cyklowi "Kąty energetyczne". Te prace datowane na lata siedemdziesiąte zajmują szczególne miejsce na wystawie. Prace "Kąty energetyczne" stanowiły kolaż różnych zainteresowań artysty i były realizowane w różnych mediach. Papier, fotografia, prace akrylowe, instalacje, wideo, film, koncepcje teoretyczne - realizowały cykl "Kąty energetyczne". Jak twierdzi sam artysta, działania te były wynikiem fascynacji i dostrzeżenia istnienia kątów, traktowanych niczym geometria intuicyjna.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Serdecznie zapraszamy. W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, 10 maja o godzinie 19:30 wernisaż wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl