Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!"

Wernisaż Wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!"
 
Monograficzna wystawa prac Józefa Robakowskiego prezentuje dorobek artysty, który odegrał ogromną rolę w kształtowaniu się powojennego oblicza sztuki.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?10 maja 2018 od 19:30
za ile?bezpłatnie
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy prac Józefa Robakowskiego, jednego z najwybitniejszych artystów reprezentujących polską sztukę XX oraz XXI wieku. Inauguracja wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!" odbędzie się 10 maja, o godzinie 19:30 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przy Placu Zdrojowym 2.

Monograficzna wystawa prac Józefa Robakowskiego prezentuje dorobek artysty, który odegrał ogromną rolę w kształtowaniu się powojennego oblicza sztuki. Wystawa prezentuje prace należące do kolekcji artysty, a także te z prywatnych kolekcji. Prezentowane prace powstawały przez cały okres artystycznej działalności twórczej Robakowskiego i wykonane zostały w różnych technikach. Wystawa obejmuje prace z wczesnych lat twórczości (między innymi: 4 pola ostrości, Dmuchana głowa)oraz ostatnie realizacje.

Artysta Józef Robakowski studiował w Toruniu i tu rozpoczęła się jego przygoda z fotografią, fotoobiektami oraz fotokolażami. Od 1960 roku Robakowski zajmował się fotografią, której nadał zupełnie inne oblicze artystyczne. Fotografie odrywały się od płaskiej, standardowej powierzchni fotograficznego materiału i ulegały uporzestrzennieniu, zyskiwały trójwymiarowość. Kolejne lata dały początek cyklowi "Kąty energetyczne". Te prace datowane na lata siedemdziesiąte zajmują szczególne miejsce na wystawie. Prace "Kąty energetyczne" stanowiły kolaż różnych zainteresowań artysty i były realizowane w różnych mediach. Papier, fotografia, prace akrylowe, instalacje, wideo, film, koncepcje teoretyczne - realizowały cykl "Kąty energetyczne". Jak twierdzi sam artysta, działania te były wynikiem fascynacji i dostrzeżenia istnienia kątów, traktowanych niczym geometria intuicyjna.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Serdecznie zapraszamy. W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, 10 maja o godzinie 19:30 wernisaż wystawy "Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl