Wernisaż wystawy "Jasna strona ciemności, czyli co widać na niebie, gdy jest naprawdę ciemno"

Wernisaż wystawy "Jasna strona ciemności, czyli co widać na niebie, gdy jest naprawdę ciemno"
Jego przygoda dopiero się rozpoczęła, ponieważ galaktyk, czy mgławic oraz innych obiektów nieba głębokiego nie zabranie.
Gdzie?
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie
Os. Na Stoku 27b, 31-704 Kraków
Kiedy?
22 marca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 "Krzesławice" w Krakowie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę fotografii Mirosława Bistronia. Odbędzie się ona już 22-go marca 2018 roku, w krakowskim Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 "Krzesławice", osiedle Na Stoku 27 B. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00. Według samego artysty: żyjemy w XXI wieku, kiedy każdy z nas może zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, nocami na ulicach jest dość jasno, zaś w Krakowie, kiedy nie ma smogu, czasami zobaczyć można Księżyc, a nawet gwiazdy. Jest to normalne.

Natomiast Droga Mleczna - cóż, każdy z nas słyszał o niej, ale mało kto widział na własne oczy. Zatem czy jest to jedynie legenda, a zdjęcia Drogi Mlecznej zobaczyć można w Wikipedii? Kiedy artysta uczęszczał do szkoły podstawowej nad głową przeleciała mu kometa Halleya, a wówczas zakochał się w niebie nocnym, przepełnionym gwiazdami, również tymi spadającymi. Razem z synem próbuje tę wielką pasję w sobie wskrzesić na nowo. W tym celu włóczyli się nocami po przeróżnych górach oraz wioskach, aż trafili w Bieszczadach na Park Gwiezdnego Nieba, a także na Pavla. I tutaj nastąpiło ogromne zadziwienie u autora wystawy, gdy zobaczył co widać kiedy nie ma świateł w okolicy oraz co może wtedy zarejestrować aparat. Jego przygoda dopiero się rozpoczęła, ponieważ galaktyk, czy mgławic oraz innych obiektów nieba głębokiego nie zabranie. Jeżeli pragniesz zobaczyć kilka z tych obiektów kosmicznych i oderwać się, tym samym, od zanieczyszczonych światłem miast - zapraszamy serdecznie na wystawę.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl