Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Izabela Rajska „Magia chwili, miejsca, postaci”

Wernisaż Wystawy Izabela Rajska „Magia chwili, miejsca, postaci”
 
To balansowanie między tym, co jest realne i tym, czego jeszcze nie wiemy, czego nie znamy, co pozostaje tajemnicą.
gdzie?Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
kiedy?8 sierpnia 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorTowarzystwo Przyjaciół Sopotu

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy na wielkie otwarcie naszej indywidualnej wystawy autorstwa Izabeli Rajskiej, pod tytułem: "Magia chwili, postaci, miejsca". Sama autorka opowiada o źródłach inspiracji jakie znajdują się w malarstwie - nie ucieka ona w świat fantazji, lub też w świat abstrakcji. Czerpie inspirację z innego świata, tego realnego, gdzie poszukuje jego doskonałości oraz duchowości, ulega jego sile magii, która jest niezwykła. To balansowanie między tym, co jest realne i tym, czego jeszcze nie wiemy, czego nie znamy, co pozostaje tajemnicą. W swoich obrazach artystka stara się uchwycić moment, czas nastroju, także magię miejsca, chwili - jednym słowem znaleźć duchowość realnego świata.

Izabela Rajska uzyskała dyplom z malarstwa w roku 2007, w ASP Gdańsk na Wydziale Artystycznej Edukacji w Zakresie Plastycznych Sztuk pod czujnym okiem profesora Henryka Cześniaka, jednocześnie pod skrzydłami artystycznymi profesor Marii Targońskiej. Jest to drugi z kolei dyplom autorki wystawy w artystycznej dziedzinie, ponieważ wcześniej skończyła ona Szkołę Muzyczną Państwową stopnia II, w mieście Gdańsk (klasa skrzypiec), pracowała w roli muzyka orkiestrowego Bałtyckiej Opery (Gdańsk) oraz Muzycznego Teatru w Gdyni.

Laureatka Nagrody Pramerica (XXIV festiwal Polski Współczesnego Malarstwa, w mieście Szczecin, rok 2012). Udział brała w kilkunastu indywidualnych wystawach, jak również w zbiorowych. Prace artystki znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach, tak w Polsce, jak i za granicą. Autorka od urodzenia zamieszkuje Sopot.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Otwarcie wystawy odbędzie się już 8 sierpnia 2017 roku, w sopockim Towarzystwie Przyjaciół Sopotu - Dworek Sierakowskich.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl