Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Inside Poland"

Wernisaż wystawy "Inside Poland"
 
Kadry malarskie wywołują na widowni przeróżne emocje, jak między innymi: smutek, radość, melancholie i zdziwienie.
gdzie?Muzeum PRL-u
Os. Centrum E 1, 31-934 Kraków
kiedy?14 listopada 2018 od 18:00
organizatorMuzeum PRL-u

Wystawa "Inside Poland" zaprezentuje Państwu fotografie, pochodzące z reporterskich cykli (lata siedemdziesiąte XX-go wieku), kilkanaście zdjęć współczesnych z Polski, jak również ponadczasowe i wysublimowane fotografie i zdjęcia z osobistego archiwum artysty. Fotografie w kolorze czarno-białym skutecznie potrafią przywołać klimaty PRL-u oraz potrafią ukazać zmiany, które zachodziły w Polsce w zeszłych dekadach. Jednak nie są to zwyczajne dokumentalne zdjęcia, ponieważ ich autor, utrwalając w kadrach ówczesną rzeczywistość, jednocześnie stworzył swą własną opowieść o kondycji i życiu człowieka.

Kadry malarskie wywołują na widowni przeróżne emocje, jak między innymi: smutek, radość, melancholie i zdziwienie. Jest to fotografia napełniona głębokim humanizmem. Artysta mówi, iż kiedy robi zdjęcia, wyłącza się z codziennej rzeczywistości, która otacza go i wchodzi w inny wymiar oraz w inną zgoła rzeczywistość - Marian Schmidt. Poza tym twierdzi on, że stara się zawsze uchwycać moment, w którym we wnętrzu człowieka coś się dzieje, poszukuje prawdziwych emocji i wówczas następuje naciśnięcie spustu migawki. Stan ten artysta określa jako moment intensywny. Wyczuwa relacje pomiędzy elementami obrazu - otoczeniem modela i nim samym. Unika bałaganu na swych zdjęciach, bo pragnie, by kompozycje stały się malarskie.

Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie już 14-go listopada 2018 roku, do krakowskiego Muzeum PRL-u, znajdującego się przy Os. Centrum E 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl