Wernisaż Wystawy Harmonia kontrastów. Sylvia Gertsch i Xerxes Ach. Malarstwo

Wernisaż Wystawy Harmonia kontrastów. Sylvia Gertsch i Xerxes Ach. Malarstwo
Ach i Gertsch tworzą artystyczny, niezwykły duet. Każde posługuje się inną wizją sztuki, jak również innymi technikami.
Gdzie?
Oddział Sztuki Nowoczesnej – Pałac Opatów
Cystersów 18, 80-330 Gdańsk
Kiedy?
23 września 2018 od 18:00
Organizator
Muzeum Narodowe w Gdańsku

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę prac Xerxesa Ach i Sylvii Gertsch. Będzie to pierwszy taki duży w naszym kraju, pokaz współczesnej sztuki, która nie jest znana szerokiej publice. W świadomości wielbicieli polskich funkcjonują właściwie tylko nazwiska 2-óch artystów: Paul Klee (jeden rysunek znajduje się w zbiorach MNG) oraz Ferdynand Hodler. Ach i Gertsch tworzą artystyczny, niezwykły duet. Każde posługuje się inną wizją sztuki, jak również innymi technikami.

Sylwia Gersch w charakterze podłoża swych prac wykorzystuje materiał szklany. Maluje ona niemalże fotorealistyczne, napełnione światłem oraz charakteryzujące się nasączoną kolorem, intensywną barwą, sceny. Otaczający nas świat oraz ludzie są dla malarki ciągłym źródłem inspiracji. Maluje ona sceny rodzajowe, czy portrety, a także nastrojowe pejzaże. Doświadczenie barwy Sylwii Gersch jest specyficzne oraz zadziwiające. Można nazwać to wysmakowanym realizmem, który swoje inspiracje czerpie z najlepszych wzorów w sztuce wieku XIX.

Xerxes Ach tworzy kompozycje abstrakcyjne. Jest artystą, który barwnej plamie nadaje nie jedynie kształt, ale także efekt trójwymiarowości. Obrazy tego artysty zachwycają perfekcyjnością wykonania, zaś kolor zadziwia mocą konstrukcyjno-przestrzenną. Jest metafizyczny oraz kreacyjny równocześnie. Obrazy Xerxesa Ach są wysublimowanymi abstrakcjami, które w swojej artystycznej konotacji nawiązują wręcz fantastyczny dialog z nurtem abstrakcyjnego malarstwa.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Prezentacja twórczości Xerxesa Ach oraz Sylwii Gertsch jest dobrym przykładem na uniwersalny język sztuki. Wystawa prac tych artystów jest również świetnym pretekstem, by przedstawić korelacje z podobnymi, bądź takimi samymi artystycznymi zjawiskami w sztuce polskiej współczesnej, w szczególności abstrakcjonistów, którzy tworzą na Wybrzeżu. Wydany zostanie z okazji naszej wystawy katalog prac artystycznych z esejami znawczyni twórczości, czyli Kathleen Buhler.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 23-go września 2018 roku, do gdańskiego Oddziału Sztuki Nowoczesnej - Pałacu Opatów, znajdującego się przy ulicy Cystersów 18. Zaczynamy o godzinie 18:00. organizatorem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Gdańsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl