Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Wernisaż Wystawy Grafika. Artystyczny potencjał

Wernisaż Wystawy Grafika. Artystyczny potencjał
Co wyróżnia tę wystawę od innych, jej podobnych? Otóż twórcy starają się wykorzystać jak najwięcej różnorodnych technik.
Gdzie?
Galeria w Kwadracie
Bolesława Krzywoustego 25, 80-360 Gdańsk
Kiedy?
25 listopada 2016 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Akademia Sztuk Pięknych

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę prac studentów oraz ich profesorów z Gdańska. Studiują oni i pracują na Wydziale Grafiki ASP. Granice tego projektu określają uczestnictwo Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej pod nadzorem magister Kamila Kocurka i doktor habilitowanej Magdaleny Hanysz - Stefańskiej.

Cały cykl nosi tytuł "Sztuki piękne. Mistrz i jego uczniowie". Poza wystawą prac będzie to debata traktująca o edukacji artystycznej, a także kulturowej, które odbędą się w Gdańsku, dzielnica Przymorze Małe.

Wystawę organizują Fundacja Fale Kultury oraz AB Produkt Art (Galeria Kwadrat). "Grafika. Artystyczny potencjał" jest drugą wystawą w ramach tego cyklu. Tym razem zaprezentuje ona Wydział Grafiki właśnie. Honorowy patron to Rektor Akademii Sztuk Pięknych - doktor habilitowany Krzysztof Polkowski.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Studenci, którzy reprezentują Pracownię Podstaw Grafiki Artystycznej to między innymi: Kamil Grobelny, Marek Czaja, Alicja Grzybowska, Angelika Hoppe, Katarzyna Holas, Kamila Jasińska, Milena Hościłło, Kamil H. Kak, Agata Kondraciuk, Karolina Karolczak, Magdalena Kozikowska, Hanna Kur, Dalia Żmuda - Trzebiatowska, Jakub Śpioch, Violetta Zarzecka, Alicja Małszycka i inni. Poza wystawiającymi studentami zobaczymy również pracę ich mistrzów, którzy prowadzą pracownię, a mianowicie: Profesor Sławomir Witkowski - Dziekan całego Wydziału a także doktor habilitowana Magdalena Hanysz - Stefańska jak również magister Kamil Kocurek. Młodzi artyści mają tutaj możliwość zaprezentować swoją twórczość w nietradycyjny sposób, a także sprawdzić jak ich twórczość wygląda na tle prac ich mentorów.

Co wyróżnia tę wystawę od innych, jej podobnych? Otóż twórcy starają się wykorzystać jak najwięcej różnorodnych technik. Czeka nas więc nie lada gratka, ponieważ zobaczymy tutaj miedzy innymi takie techniki jak: akwatinta, litografia, akwaforta, serigrafia, sucha igła, linoryt, kolografia, druk cyfrowy oraz intaglio. Wieńcząca każde z dzieł indywidualność artystów oraz nietuzinkowość, która sprawia, że poszukiwania grafików po świecie sztuki nie mają końca. Stosują oni również łączenie różnych technik ze sobą, jak na przykład intaglio, obiecują, że to nie wszystko co proponuje nam nowoczesna grafika.

Miłośnicy grafiki, ale nie tylko zainteresują się odkrywaniem co na myśli miał artysta, tworząc swoją pracę oraz z jakiej techniki korzystał. Ponieważ nie są one wcale takie oczywiste, a to dzięki feerii barw jakie są używane do stworzenia wystawy. Tematy, które nurtują grafików przeplatają się w ich pracach symbolicznie z motywami naturystycznymi. Pamiętać należy, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i jej Wydział Grafiki hołduje przede wszystkim kolorom. Także, tutaj od kolorów nikt nie stroni i zwiedzający wystawę napatrzą się do woli na prawdziwą paletę barw.

Poza tym na wystawie podjęta zostanie próba utworzenia platformy dialogowej. Temat główny jaki zostanie podjęty dotyczy, jasno nie określonej przez wieki, relacji pomiędzy uczniem a mistrzem. Fundacja Fale Kultury już wcześniej starała się podejmować ten trudny dla wielu temat. Otóż w tym roku, a dokładniej w maju, została przeprowadzona debata, pod tytułem: "Edukacja kulturowa i artystyczna. Czy jest nam potrzebna?" W ramach tego przedsięwzięcia głos zabierali ludzie ze środowisk związanych z artystyczną edukacją i starali się jak najlepiej wyjaśnić relacje łączące uczniów i ich mistrzów. Później, w czerwcu, miała miejsce wystawa, pod tytułem: "Malarstwo. Debiuty", na której swoją działalność promowali profesorowie, a także studenci z Akademii Sztuk Pięknych w mieście Gdańsk z Wydziału Malarstwa.

Zapraszamy serdecznie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl