Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy "Graficzny Teatr" Agnieszki Cieślińskiej

Wernisaż Wystawy "Graficzny Teatr" Agnieszki Cieślińskiej
 
Graficzne figury, jak w teatrze, które snują opowieści dotyczące tematów życia odradzającego się, ciągłej zmiany formy, jak również materii.
gdzie?Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
kiedy?11 lipca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorTowarzystwo Przyjaciół Sopotu

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy do Galerii Sztuki dworkowej na wystawę Agnieszki Cieślińskiej. Jest ona profesorem Akademii Sztuk Pięknych (Warszawa). Prace prezentowane na naszej wystawie przedstawią figury symboliczne człowieka. Odnajdą Państwo w nich źródła literackie, a także reminiscencje renesansowych odległych obrazów. Cechują się niezwykłą siłą, która zawarta jest w wyrazistych oraz mocnych formach. Grafiki są postaciami ze spektaklu wyobraźni.

Graficzne figury, jak w teatrze, które snują opowieści dotyczące tematów życia odradzającego się, ciągłej zmiany formy, jak również materii. Dzieła te posiadają niepowtarzalną strukturę co jest efektem łączenia przeróżnych technik warsztatu klasycznego graficznego. Jej prace są odniesieniem do dalekiej przeszłości, do uciekającego czasu, do cywilizacji współczesnej, która wikła ludzi z formę ograniczoną i zamkniętą.

Agnieszka Cieślińska jest profesorem plastycznych sztuk, artystką grafikiem. Skończyła ASP w mieście Warszawa w roku 1991. W tym czasie prowadzi artystka Pracownię Warsztatowej Grafiki na uczelni rodzimej.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Od roku 2015 jest także Prezesem Fundacji Nagrody i Stypendia imienia Tadeusza Kulisiewicza. Od roku 2016 również członkini Zarządu Stowarzyszenia, o nazwie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Stowarzyszenia, o nazwie Intergrafia w Katowicach. Kuratorka licznych wystaw graficznych oraz IMPRINT Triennale Sztuk Graficznych Międzynarodowego, w mieście Warszawa.

Autorka to laureatka krajowych nagród, a także międzynarodowych, jak między innymi:
* Nagrody VIII Triennale Polskiej Grafiki, miasto Katowice, Polska rok 2012
* Nagrody, przyznawanej przez The Naka-Tosa Museum of Art, rok 2009, Japonia
* Nagrody, przyznawanej przez Kochi International Triennial Exhibition of Prints, rok 2006, Japonia

Agnieszka Cieślińska swoją twórczość opisuje, w ten sposób: Od wielu lat, konsekwentnie zajmuję się figuratywnym nurtem. W pracach zaś odnaleźć można źródła literackie i reminiscencje renesansowych, odległych obrazów. Grafiki przedstawiają postacie ze spektaklu wyobraźni. Rozpoznać je można, przez oglądanie sceny, gdzie znikają i pojawiają się bohaterowie z dramatów Schulza, Szekspira, czy też filmów Hercoga. Odwołuję się do źródeł cywilizacji współczesnej, próbuję określać tożsamość człowieka współczesnego, jako potrzebę ciągłości pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Graficzna niepowtarzalna materia mych prac jest efektem połączenia przeróżnych technik warsztatu tradycyjnego graficznego, który poszerzony jest o serigrafię i rozwiązania autorskie techniczne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl