Wernisaż Wystawy Franciszka Themerson. Linie życia

Wernisaż Wystawy Franciszka Themerson. Linie życia
To był okres, w jakim krystalizowała się forma malarstwa artystki, w którym łączy ze sobą badanie przestrzeni optycznej obrazów z figuracją.
Gdzie?
Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"
Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
Kiedy?
12 lipca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
CSW Łaźnia

Wystawa Franciszki Themerson - malarki, rysowniczki, scenografki oraz realizatorki filmowej będzie jednym z ważniejszych wydarzeń zaprezentowanych w CSW ŁAŹNIA, rok 2019. Kuratorem wystawy jest natomiast Paweł Polit.

Wystawa zaprezentuje przed Państwem twórczość rysunkową oraz malarską Franciszki Themerson z pięćdziesiątych i sześćdziesiątych lat. To był okres, w jakim krystalizowała się forma malarstwa artystki, w którym łączy ze sobą badanie przestrzeni optycznej obrazów z figuracją. Kompozycjom olejnym artystki, jakim narracje są wyprowadzone z dość gęstej faktury z pomocą dynamicznych przebiegów liniowych, towarzyszą prace wykonane na papierze, czyli energetyczne rysunki z cyklu Kaligramy oraz Ślady życia. Odbiorcy owych prac są zatem świadkami procesu spontanicznego, kiedy kształtują się przedstawienia wiążące ze sobą zmianę punktów widzenia, a także układów odniesienia.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 12-go lipca 2019 roku ma wernisaż wystawy, który odbędzie się w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia", znajdującym się przy ulicy Jaskółczej 1. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl