Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Fragmenty pękniętego chodnika (pod bacznym spojrzeniem)

Wernisaż Wystawy Fragmenty pękniętego chodnika (pod bacznym spojrzeniem)
 
Po odbytych artystycznych eksploracjach miejskiej przestrzeni Wilna, biorący udział w tym projekcie artyści są zaproszeni na rezydencyjne pobyty w Gdańsku
gdzie?Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 Kino Port
Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk
kiedy?14 lipca 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCSW Łaźnia

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, która towarzyszyć będzie festiwalowi, pod nazwą "Wilno w Gdańsku". Wystawa przedstawia pięć wizji artystycznych miasta oraz jego specyfiki. Nasza prezentacja skupia się głównie na Gdańsku oraz na Wilnie. Są to dwa miasta, które jednocześnie są do siebie podobne i różne pod licznymi względami. Scenerie, historie, "tekstury" miejskie, a także sposoby utworzenia przestrzeni kreują wspólnie doświadczenia tymczasowe miast. W ich efemeryczności oraz w nieładzie znajduje się coś trudnego, czego nie sposób ująć w słowa, ale pomimo to poetyckiego, coś pełnego obietnic, choć niewidzialnego.

Sekwencje niekończących się przemian - wymiana całkowita populacji, kultury, oraz krajobrazu, ciągła potrzeba tworzenia ponownego miejskiej tożsamości, a także kulturowej - w tkance aglomeracyjnej ukonstytuowały przestrzenie hybrydowe, tak typowe miastom z naszego regionu. Po dziś dzień jednym z elementów charakterystycznych są chodniki - niestety popękane, które odsyłają do warstw historycznych, niegdyś utraconych, a teraz odtwarzanych tożsamości, do wysiłków podejmowanych ciągle, żeby stać się miejską integralną całością oraz kusić nas niemożnością osiągnięcia jej.

Po odbytych artystycznych eksploracjach miejskiej przestrzeni Wilna, biorący udział w tym projekcie artyści są zaproszeni na rezydencyjne pobyty w Gdańsku. Biorący udział w tym projekcie twórcy starają się dotykać przeróżnych aspektów miast, a głównie koncentrują się na społecznych kontekstach oraz ich paralelach, również pracują architekturą, szukają elementów materialnej kultury, która opowiada miejskie historie. Co zatem je łączy? Jest to ciekawość oraz wynikające właśnie z niej skłonności do dedukcji, zmian i do stawiania pytań z alternatywnej perspektywy wizji miejsca.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zatem zapraszamy już 14 lipca 2017 roku, do gdańskiego Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 Kino Port, od godziny 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl