Wernisaż wystawy fotografii "Archisymetria" Teresy Andrzejewskiej

Wernisaż wystawy fotografii "Archisymetria" Teresy Andrzejewskiej
Często jej kompozycje są dynamiczne i tworzą obrazy zadziwiająco harmonijne.
Gdzie?
Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"
Turystyczna 3, 80-680 Gdańsk
Kiedy?
5 czerwca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Teresa Andrzejewska jest artystką, która zdołała wypracować swoją własną metodę przetworzenia obiektów fotograficznych. Nieważne, czy swymi zabiegami poddaje ona architekturę, czy też przyrodę, wykorzystuje symetrię, aby stworzyć układy form, które zdają się być bardzo regularne. Często jej kompozycje są dynamiczne i tworzą obrazy zadziwiająco harmonijne. Harmonia architektonicznych powtarzalnych elementów, jest złożona w rezultacie w inną całość. Zaś lustrzane odbicia starają się budować nowe i abstrakcyjne przestrzenie miejskie, czasami niemożliwe wręcz architektonicznie. Symetrycznie idealne obrazy artystki łamią rzeczywistość oraz wyznaczają wciąż nowe osie symetryczne. W swych oryginalnych artystycznych pracach przedstawia sposób nowatorski na widzenie architektury.

Przedstawiamy Państwu Teresę Andrzejewską, która przyszła na świat w roku 1947 w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Pracując w charakterze pracownika naukowego na Instytucie Fizyki Plazmy oraz Laserowej Mikrosyntezy Andrzejewska zajmowała się konstruowaniem laserów, a także modulowaniem ich promieniowania. Nauczycielka matematyki, informatyki i fizyki.

Zawsze interesowała ją fotografia. Swą pasję rozwijała, kiedy przeszła na emeryturę. Zapisała się wówczas na zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Warszawskiej Politechniki. Uczęszczała tam na zajęcia w pracowni fotograficznej, którymi kierowała Małgorzata Dołowska, ale również zdobyła liczne umiejętności w obróbce obrazu na komputerze. Członkini oraz założycielka twórczej grupy, pod nazwą: "Akademia Fotografii Ambitnej dziewięć". Patronat nad nią objęła natomiast Fundacja, pod nazwą: Fotografia dla Przyszłości.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Artystka wzięła udział w 13 wystawach zbiorowych. Zaś wystawa, która odbędzie się 5-go czerwca 2018 roku, w gdańskim Archipelagu Kultury "Wyspa Skarbów", znajdującym się przy ulicy Turystycznej 3 będzie pierwszą prezentacją indywidualną Teresy Andrzejewskiej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl