Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Fleur de Paris"

Wernisaż wystawy "Fleur de Paris"
 
Paryż z pierwszej połowy dwudziestego wieku to nie tylko niekwestionowana stolica świata, lecz także stolica sztuki.
gdzie?Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
kiedy?29 czerwca 2017 od 19:30 do 22:00
organizatorPaństwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie przy Placu Zdrojowym 2 ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy zatytułowanej "Fleur de Paris". Wernisaż odbędzie się 29 czerwca o godzinie 19:30. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Paryż z pierwszej połowy dwudziestego wieku to nie tylko niekwestionowana stolica świata, lecz także stolica sztuki. Miasto przyciągało artystów mieszkających w najróżniejszych zakątkach świata i kusiło nadzieją na międzynarodową, wielką karierę. Wśród artystów odwiedzających Paryż zdecydowanie najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy środkowej i wschodniej Europy, często byli to artyści z terenów dawnej Rzeczpospolitej, często pochodzenia żydowskiego.

Przybysze włączali się w życie niezwykłej metropolii, wzbogacali miasto i stale je współtworzyli. Udało im się wprowadzić do Paryża nie tylko melancholię charakterystyczną dla mieszkańców wschodnich rubieży, lecz także szczególny sposób malowania rzadki dla obszarów nad Sekwaną, bardzo ekspresyjny styl. Zachwyceni Francją, poddali się urokowi położonej na północy Bretanii, i słonecznej Prowansji. Urzekł ich urok francuskiego kultu życia, kultura, uroda języka.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Pasja ta pozwoliła im stopić się z otaczającą ich rzeczywistością. Bez trudu tworzyli kolonie artystyczne: zaczęli od Montmartre, a potem przejęli obszary na Montparnassie, na drugim brzegu Sekwany. Zawsze byli nieco ekscentryczni. Mówiono o nich, że nie wylewali za kołnierz, bywali pewnie zbyt głośni. Z pewnością byli niezwykle charakterystyczni. Dlatego zyskali wśród Francuzów wiernych przyjaciół oraz równie liczną grupę niechętnie nastawionych paryżan.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl