Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy Eli Waszczuk ”Portowe impresje"

Wernisaż wystawy Eli Waszczuk ”Portowe impresje"
 
Zbigniew Suliga zwraca uwagę na to, że port kojarzy się większości osób z marzeniami młodzieńczymi podszytymi tęsknotą za podróżą.
gdzie?SAN GALLERY - mini
Jana Kasprowicza 17, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?28 stycznia 2017 od 11:00
organizatorOkręg Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików

SAN GALLERY w Kołobrzegu zaprasza 28 stycznia na wernisaż wystawy Artystki Eli Waszczuk pod tytułem "Portowe impresje". Organizatorem wystawy jest Okręg Szczeciński Związku Polskich Artystów Fotografików.

Ela Waszczuk twierdzi, że od dłuższego już czasu fascynują ją porty, traktowane jako przedmioty kreacji, w których znajduje się pełna kwintesencja morza. Portowe pejzaże nie są jedyną fascynacją Eli Waszczuk. Oprócz tych zainteresowań pojawia się ciekawość wobec oglądanych z bliska elementów wyposażenia nabrzeża: falochrony, statki, kutry rybackie oraz ich odbicia w tafli wody. Takie obrazy Artystka zapamiętała z wizyt w bułgarskich, tureckich oraz tunezyjskich portach morskich. Inspiracji szukała nie tylko poza granicami Polski. W pracach Eli Waszczuk znajdziemy cień portów w Łebie, Ustce czy Dźwirzynie.

Zbigniew Suliga zwraca uwagę na to, że port kojarzy się większości osób z marzeniami młodzieńczymi podszytymi tęsknotą za podróżą. To również odwieczna potrzeba zdobywania nieznanej przestrzeni, to ucieczka od codzienności,to leniwe niedzielne spacery... Dla niektórych port to początek drogi, dla innych to koniec wędrówki. Porty i kanały portowe od zawsze były inspiracją dla artystów - przecież to drgający, zmieniający się stale teatr, nie tylko oświetlony barwami odbitymi w wodzie oraz promieniami słonecznymi. Port jest również przestrzenią zarezerwowaną dla żmudnej i monotonnej codzienności. Zbigniew Suliga rekomendując wystawę ”Portowe impresje" trafnie zauważył, że Ela Waszczuk, bazując na swej artystycznej wrażliwości, właśnie dzięki tym elementom wykreowała swoją gawędę o porcie. Banalne rzeczy urastają w interpretacji Artystki do potężnych przestrzeni romantycznych.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl