Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy ekslibrisów Juliusza Szczęsnego Batury

Wernisaż wystawy ekslibrisów Juliusza Szczęsnego Batury
 
Studiując prace artysty można odnieść takie wrażenie, iż opanował te techniki niemalże do perfekcji oraz wydobywając wszystkie ich walory.
gdzie?Warszawska Galeria Ekslibrisu przy Wypożyczalni nr 75 BP Ochota
Grójecka 109, 02-120 Warszawa
kiedy?6 września 2017 od 17:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Juliusza Szczęsnego Baturę, który ma na swym koncie więcej niż 1300 ekslibrisów, 160 zbiorowych wystaw oraz około 50 indywidualnych wystaw. Sprawia to, że jest on grafikiem często rozpoznawalnym. W twórczości ekslibrisowej wyróżnia się stylem charakterystycznym. Idealna kompozycja, prosta kreska oraz liternictwo nienaganne powodują, iż prace artysty rozpoznać może nawet kolekcjoner początkujący. Technikami ulubionymi grafika są plastykoryt i linoryt. Studiując prace artysty można odnieść takie wrażenie, iż opanował te techniki niemalże do perfekcji oraz wydobywając wszystkie ich walory.

Grafik - Juliusz Szczęsny Batura przyszedł na świat w roku 1953, 20 listopada, w Augustowie. Natomiast w 1977 roku zyskał magisterium w Filii Warszawskiego Uniwersytetu z matematyki w Białymstoku. W roku 1986 Ministerstwo Sztuki i Kultury nadało Baturze uprawnienia bezterminowe grafika artysty.

Od roku 1987 kolejno pracuje w: Domu Kultury Młodzieżowym w Augustowie jako instruktor plastyki, Społecznej Szkole Podstawowej, znajdującej się również w Augustowie jako nauczyciel, Młodzieżowym Domu Kultury jako nauczyciel, w Suwałkach. Lata 1992-1997 stały dla Juliusza Szczęsnego Batury pod znakiem stałej współpracy z "Edukacją i Dialogiem" - miesięcznikiem Sto, znajdującym się w stolicy. Prowadził współpracę z "Foto Kurierem" (Warszawa), które jest pismem użytkowników fotograficznego sprzętu. Zaś w latach 1984 do 2007 grafik wykonał więcej niż dwieście kukieł, a także dekoracje przeznaczone dla Teatru Dziecięcego Lalkowego, pod nazwą "Bajama" (Augustów), który prowadzony jest przez jego żonę. Zilustrował również kilkanaście książek.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Wernisaż wystawy odbędzie się już 6 września 2017 roku, w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu przy Wypożyczalni nr 75 BP Ochota, od godziny 17:00. Wydarzenie bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl