Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż wystawy "Dwa światy"

Wernisaż wystawy "Dwa światy"
 
Ważne przesłanie, to przede wszystkim człowiek, wyalienowany, który istnieje naprzeciw otoczenia, które wypełnia pustka i wieczna cisza z którą ma możność nawiązania swoistych relacji.
gdzie?Fundacja 4 Style
Pl. Wszystkich Świętych 8, 31-004 Kraków
kiedy?6 października 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorFundacja 4 Style

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy rysunku w wykonaniu Aleksandry Rudzkiej-Miazga oraz fotografii w wykonaniu Marcina Sachy pod tytułem "Dwa światy". Wystawa ta, to swoiste spotkanie dwóch światów, wyrażonych za pomocą fotografii oraz małej formy rysunku w połączeniu z malarstwem. Są to dwa, różne schematy myślenia, inne punkty widzenia, jednakże eksplorują wspólne zagadnienia i obszary.

Intencja kompozycji owej wystawy polega na pokazaniu zbieżności dwóch różnych światów, które zatrzymane zostały na granicy gdzie spotyka się strefa realna i czysta wyobraźnia, które próbują oswoić w przestrzeni to, czego jeszcze nie nazwano, obnażając rzeczywistość z "nadbudowy", by pokazać czystą egzystencję, za sprawą której jest możliwe zanurzenie się w samotności i oddanie kontemplacji.

Do tego czasu prac Aleksandry Rudzkiej-Miazga i Marcina Sachy nie zestawiano w dialogu. Wszystkie powstały dawno temu, każda z zachowaniem całkowitej autonomii podczas tworzenia, nie było żadnych relacji między tymi Artystami. Dopiero za sprawą wspólnego odnajdywania, zestawiania ze sobą, doszło do spotkania dialogu, co ukazało również niepokojące wielką spójnością spoglądanie na rzeczywistość oraz emocje, które budują człowieka.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Z dużym prawdopodobieństwem można rzecz, że dla tych dwojga sztuka, to płaszczyzna na które buduje się rzeczywistość, która bazuje na podobnych do siebie warstwach: znaczeniowej i skojarzeniowej, dzięki czemu wyrażają oni świat za pomocą podobnych motywów, przejawów czy symboli.

Światy, które kreują Rudzka-Miazga i Sacha funkcjonują za sprawą podobnych rekwizytów, a "aktorzy" grają poniekąd podobne do siebie sceny, a dialog który powstaje nie powoduje napięć, ani kontrastów, a nawet można by rzec, że wyzwala relacje, które mają bardzo podobne znaczenie pokrewne, jednoimienne.

Ważne przesłanie, to przede wszystkim człowiek, wyalienowany, który istnieje naprzeciw otoczenia, które wypełnia pustka i wieczna cisza z którą ma możność nawiązania swoistych relacji. Istotne jest również to jak patrzy w dal, a może i jest to nawet spojrzenie w otchłań. Scenie, które są sobie pokrewne, pokazują światy wyobcowane, alternatywne, niecodzienne, zatrzymane w codziennym biegu, zagłuszającego to, co było pierwotne. Taka perspektywa pokazuje jak rzeczywistość odrzuca relatywizujące patrzenie na świat, które jest jak zaczyn, absolutnym punktem odniesienia, wolnym od struktur cywilizacyjnych i społecznych.

Zapraszamy Państwa 6 października 2017 roku od godziny 18:00 do Fundacji 4 Style. Wstęp jest bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl